The Witch Files (2018)

20%
Čarodějky na střední... ach jo.

The Witch Files

USA, 2018, 87 minut

 

Režie: Kyle Rankin

Scénář: Larry Blamire a Kyle Rankin

Hrají:

Paget Brewster (Strauss)

Holly Taylor (Claire)

Greg Finley (Dwyer)

Valerie Mahaffey (Matka Claire)

 

Kdyby byl snímek „The Witch Files“ označen za fantasy, docela to k němu sedí, ale jelikož je na databázích prezentován jako thriller a dokonce i horor, hodně mu to ubírá, protože když se na film budete dívat, nebudete mít pocit, že sledujete něco napínavého, natožpak něco, co by mělo být děsivé. A to je velká škoda, když podobná očekávání – založená na celkem jasném popisu – máte.

Tak si dáme malou seanci.

Co by chtěli holky v pubertě nejraději? Nejspíš si založit svoje vlastní čarodějnické sesterstvo, podobně jako je tomu ve snímku „The Witch Files“. A tak se o to holky pokusí a vy sledujete hodinu a půl, kde vlastně jde jen o to, že se díváte na scény ze školy, z nemocnice, nebo z jiných míst. A nejde moc o to, co se děje, ale že ty holky u toho vypadají docela cool a ne špatně.

Drsný holky.

Holky se dají dohromady ve chvíli, kdy nastoupí trest po škole. Jelikož jedna z holek by podle všeho mohla vládnout podivným silám, snad magickým, rozhodnou se, že s ní půjdou do lesa, kde probudí energii, která zde spala dlouhá století. Jo, bude to mít něco s čarodějnickými procesy. Holky získávají energii, která jim dovoluje nejen vytvořit sesterstvo, ale rovnou ovládnout celou školu.

Hele, holky, co Vuitton teď nabízí...

Při sledování filmu „The Witch Files“ jsem měl pocit, že se dívám na něco, co vypadlo z Disney kanálu jen proto, že to není roztomilé. To tomu skutečně chybí, aby se to mohlo objevit ve vysílání pro náctileté. Příběh je v konečném důsledku asi stejně zajímavý. Přiznám se, netuším, kdo je cílovka tohohle amerického pokusu, ale zjistil jsem, že já to rozhodně nebudu.

Že by je napráskala?

Skoro by se mi chtělo říct, že americký snímek „The Witch Files“ je hororem pro mladistvé, ale spíš bych nemluvil o hororu vůbec. Prostě je to film o mladých čarodějnicích, který by asi chtěl být trochu drsnější, než jaký nakonec je. I když se podíváte na propagační materiály, je vám, tak nějak jasné, že tohle nebude horor, tohle bude young adult fantasy. A přesně takové to je. Bohužel celkově nijaké.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář