The Witch Who Came from the Sea (1976)

70%
Na svou dobu pěkně explicitní film. Dobré scény a dobrá hlavní postava.

The Witch Who Came from the Sea

USA, 1976, 83 minut

 

Režie: Matt Cimber

Scénář: Robert Thom

Hrají:

Millie Perkins (Molly)

Lonny Chapman (Long John)

Vanessa Brown (Cathy)

Peggy Feury (Doris)

 

Za mě je tohle perla, která je nedoceněná. I když to podle názvu snímku „The Witch Who Came from the Sea“ vypadá, že by to mohlo být něco satanského, protože překlad by mohl být „Čarodějnice od moře“, tak se rozhodně o satanský horor nejedná a vlastně je to horor psychologický, takové krvavé tažení jedné ženy, která to měla v životě celkem těžké. On se jí jeden ani nemůže divit.

Jako čarodějnice moc nevypadá.

Snímek „The Witch Who Came from the Sea“ byl v některých zemích dokonce zakázán, i když se to v současné době může jevit trochu směšné. Z hlediska erotiky není vyloženě explicitní, i když ňadra zde uvidíme, ale přesto se zde objevuje scéna toho, jak byla malá holka znásilněna vlastním otcem, což prostě na diváka zapůsobí a je jedno, jestli tehdy, nebo dnes.

Ale smyslná celkem je.

Ano, tahle scéna je tím, co ženu formovalo, asi je celkem jasné, že negativním způsobem. Celou dobu sledujeme z flahbacku, co se jí vlastně v minulosti stalo, abychom pak v současnosti viděli následky toho, co si prožila. Prostě nemá moc ráda muže a využívá svou sexualitu k tomu, aby je dostala do postele, možná si s nimi i trochu užila, a pak je poslala tam, kde je její otec – tedy na věčnost.

Chlapy si hezky přiváže.

Ve filmu „The Witch Who Came from the Sea“ najdete docela dost krvavých scén, i když se tedy musí říct, že triková kvalita není zrovna dokonalá a nějaké otevřené rány tu nejsou. Krev spíš jen teče po kůži, než aby skutečně vytékala, ale dost se dá domyslet, což filmu pomáhá, namísto toho, aby mu to ubližovalo. Jasně, je to levná produkce, ale to vůbec ničemu nevadí. I levné triky jsou fajn.

Nejlepší a nejhnusnější scéna filmu.

Americký snímek „The Witch Who Came from the Sea“ má dle mého názoru zbytečně nízké hodnocení na různých databázích, a to především proto, že od něj diváci mají směšná očekávání. Myslí si, že tohle bude krvavé, možná pornografické, ale ono to zná meze, ono to je ještě na takové lince, kterou snese i vícero diváků. Jen je škoda, že se k nim tenhle film moc nedostal. Jeho vedení na BluRay je ale rozhodně příjemným krokem.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář