The Witching (2016)

20%
Povídky, na které ještě rádi rychle zapomenete.

The Witching

USA, 2016, 80 minut

 

Režie: Crey Norman

Scénář: Michelle Davidson, Jesse David Ing, Sean Lee, Patrick Rea a Calvin Weaver

Hrají:

Jessica Bedell (Danni)

Ian Carlsen (Nathan)

Joanna Clarke (Stacy)

Jennifer Friend (Amy Fowler)

 

To si takhle banda lidí sedne k ohníčku a řekne si, že by bylo celkem cool si vyprávět příběhy. Na tom by vlastě nebylo nic tak špatného, protože se jedná o docela dobrý, i když velmi klasický rámec toho, jak natočit povídkový film, nebo jednoduše jak uvést povídky. Jak se ale ukázalo, snímek „The Witching“ v sobě nemá nic stěžejního, co by vedlo k tomu, že mělo smysl jej natočit.

Tajemný pohled.

Když se na snímek „The Witching“ podíváte, celkem snadno se vám může stát, že si z něj nakonec ani nic nebudete pamatovat. Moc není co. Není zde skoro ani jedna povídka, která by opravdu vynikala. Anebo je zde jen jedna, která kvalitativně trochu vyčnívá nad ostatními, ale ani její provedení není zrovna něco, co by člověka dokázalo vyloženě nadchnout. Aspoň něco ale zde stojí za řeč.

Z rozhlasového studia.

Celkem zde uvidíme šest povídek, kdy některé opravdu jen tak proplynou kolem vás a nebudete z nich mít nic. To je vlastně ještě ta lepší varianta. Pak jsou zde takové, jež vás dovedou vytočit. To je třeba ta, která se odehrává v rádiu během jednoho rozhlasového pořadu. Jako kdyby se tvůrci moc snažili být chytří, ale ani trochu jim to nevyšlo. A ne, opravdu nevyšlo.

Těch žen je tam hodně.

Celkově mají povídky trochu nádech těch, které byly součástí pořadu „Věřte nevěřte“, ale všechny, až na jednu, jsou natočeny hůře než povídky televizní. A to je sakra špatné. Jediná povídka, která zde vyniká, je povídka s přesýpacími hodinami. I když vám pointa asi dojde celkem rychle, tak je to docela dobře natočené a ten nápad není vůbec špatný. Alespoň malý záblesk něčeho lepšího. A pak snímek zase upadá.

I těch zvláštních žen.

Pokud jste fanoušky hororu, najdete si ve filmu „The Witching“ něco, co by vás mohlo oslovit. Jenže ani jedna povídka bohužel není ono pomyslné zlato, které by se z toho dalo vyhrabat. Ani povídka s přesýpacími hodinami nedovede kvalitu filmu pozvednout, jen na chvíli ukáže, že by to šlo lépe. A pak tvůrci zase zapadnou do otřesného stereotypu, který se prostě nepovedl.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (satan, found footage)


Přidat komentář