Zone Blanche: 2. sezóna

60%
Druhá sezóna už je přece jen trochu slabší.

Zone Blanche: 2. sezóna

8 dílů, 2019

 

Tvůrce: Mathieu Missoffe

Hrají: Suliane Brahim, Hubert Delattre, Laurent Capelluto

 

Pokud jsem v případě první sezóny říkal, že jsou zde náznaky, že kromě klasické detektivky a mírného hororového ladění, je tu ještě něco nadpřirozeného, tak druhá sezóna už dává konkrétnější odpověď. Ano, ve Villefranche je skutečně něco hodně divného a nejspíš to má určitý paranormální základ. Hlavně v posledních dílech už sezóna dostává lehce lynchovské ladění.

Tým pořád funguje.

Laurène Weiss je stále vyšetřovatelkou, která se snaží přijít na to, co se to ve Villefranche děje, že je tu tak velká úmrtnost, že jsou zde zločiny, které se nikde jinde nedějí. A Laurène Weiss by také zajímalo, jak bylo možné, že se uzdravila, že nezemřela, i když měla zranění, která by to docela jasně naznačovala. Ano, i díky tomu má seriál svou zřejmou mysteriózní linku.

Lidé létají.

Seriálu se daří držet hororovou atmosféru, vlastně jsem měl pocit, že hlavně ke konci už se hraje jen na atmosféru, už ani nejde tak ani o to, jak bude působit příběh, ale opravdu jde o to, jak budou působit jednotlivé scény, jaký efekt budou mít na diváka. A nebudu lhát, místy ten efekt je sice parádní, řeknete si něco jako „wow“, ale pak skončíte s tím, že toho bylo hodně nedořečeno.

Něco je v lese...

Druhá sezóna seriálu „Zone Blanche“ se pak také více zaměřuje na postavu prokurátora Francka Sirianiho, kdy ale nemyslím jen to, že se podílí na vyšetřování, je na místě činu a podobně, ale zaměřuje se více na jeho osobní život. V tomhle případě to znamená, že poznáváme, jak je divný v soukromý, jak divný není a že i on chce být se ženou, což mu docela komplikuje život.

Lidé začínají blbnout.

Druhá sezóna francouzského seriálu „Zone Blanche“ přináší nová odhalení, která ale bohužel nemusí znamenat, že budete ze seriálu dál nadšeni. Čekají na vás scény, které jsou velmi dobře natočeny, čeká na vás velmi povedená atmosféra, ale dějové vedení seriálu, jako kdyby se náhle začalo rozpadat. A to je škoda, protože první série byla přece jen scenáristicky o něco lepší.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář