The Young Cannibals (2019)

40%
Co se stane, když vás někdo donutí sníst hamburgery z lidského masa.

The Young Cannibals

Velká Británie, 2019, 100 minut

 

Režie: Kris Carr, Sam Fowler

Scénář: Kris Carr, Sam Fowler

Hrají: Iacopo Paradisi, David Patrick Stucky, James Knapp

 

„The Young Canibals“ není snímek, který by byl vyloženě špatný. Je na něm vidět, že měl docela dobrou produkci, technicky – v oblasti kamery – je to film, na který se dobře kouká, ani umělecky to není vyloženě tragické, myslím tedy pořád kameru, kdy jsou zde zajímavé záběry, které mají atmosféru nebo prostě ten správný feeling v dané scéně, ale pořád tomu něco chybí.

Když po lidském burgeru potřebujete na záchod.

Problém je asi hlavně v tom, že technika není to jediné, co film potřebuje, i když je jasné, že když bude mít film kvalitní obraz a bude hned na první pohled vypadat dobře, trochu více vás to upoutá než takový snímek, který má od začátku špatný obraz, jeho kamera je hodně nejistá a tak nějak máte pocit, že měli tvůrci v kapse akorát pár stovek a víc na natočení prstě dát nemohli.

Co jsem to snědla?!

U snímku „The Young Canibals“ jsem měl pocit, že by vlastně vůbec nevadilo, kdyby to bylo béčkovější, kdyby bylo patrné, že to je nezávislý film, asi bych se na film díval jinak, ale takhle jsem při sledování „The Young Canibals“ měl pocit, že se dívám na ně co, co chce být áčkové, ale je to jen takové hezké pozlátko, které ale v konečném důsledku až tolik úplně nefunguje.

Vyvolali pěkného hnusáka.

Snímek „The Young Canibals“ má totiž celkem béčkový námět – skupina sedmi lidí je donucena k tomu, aby snědli sedm hamburgerů. Jasně, co je na tom tak hrozného, že jo? Kdo by si rád nedal nějaký ten burger. I já pro ně mám slabost. Jenže tohle jsou hodně speciální hamburgery. Hlavně jejich maso je speciální. Je totiž lidské. A díky tomu je možné vyvolat jakési monstrum...

Pěkně vyskládaní na hlavní chod.

Britský horor „The Young Canibals“ je skutečně béčkový svým námětem, ale snaží se o áčkové provedení. Vypadá dobře, ale pod povrchem je to prostě pořád jenom béčko, nic jiného. A já jsem měl z tohohle filmu jednoduše pocit, že si hraje na něco, čím není. A nebudu lhát, i díky tomu mě nebavil. Je to prostě jen vyvražďovačka, i když by si to o sobě chtělo myslet něco jiného.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (slasher, gore, příšery, survival)


Přidat komentář