They Look Like People (2015)

40%
Opravdu vypadají jako lidé?

They Look Like People

USA, 2015, 80 minut

 

Režie: Perry Blackshear

Scénář: Perry Blackshear

Hrají:

MacLeod Andrews (Wyatt)

Evan Dumouchel (Christian)

Margaret Ying Drake (Mara)

Mick Casale (Psychiatr)

 

Tak nějak celou dobu při sledování snímku „They Look Like People“ jsem si říkal, jestli je vlastně správně zařazený a jestli je to opravdu horor. Nějaké náznaky zde i byly, ale nemohl jsem si pomoct, tohle není film, který by ve mně vzbuzoval děsivé, nepříjemné, nebo jakékoli jiné pocity, které si s hororem obvykle spojujete. Tohle bohužel u mě snímek docela degraduje.

 Pořádně si zakřičet.

To se vám tak stane, že po dlouhé době – a zničehonic – narazíte na člověka, kterého jste dlouho neviděli. Některá stará přátelství takhle dovedou ožít, a to se přesně stane i dvěma hlavním postavám snímku „They Look Like People“. Jeden neví, co se životem, a ten druhý si žije, jak mu to den za dnem dají, nic neřeší. A tak se ten první rozhodne, že by bylo fajn s tím druhým chvíli bydlet.

 Nevolají ONI?

Takové spolubydlení má svoje velké výhody, protože si můžete třeba navzájem holit záda. No vážně! Ale je trochu problém, když zjistíte, že s tím člověkem, kterého jste si nakýblovali do bytu, asi něco není v pořádku. Hlavně v jeho hlavě něco není v pořádku, a vy se musíte vypořádat s tím, že je asi docela nebezpečný. Anebo s tím, že je možná všechno jinak, než se na první pohled zdá.

 Pytlík na hlavu ve sklepě?

Přátelství mezi muži tak dostává docela pořádnou ránu, kdy není jasné, jestli se muž s vidinami snaží svého přítele ochránit, anebo je pro něj právě on tím největším nebezpečím. Bohužel si ale nemohu pomoct, pro mě snímek představoval zklamání, a to i proto, že zde prostě chybí nějaký pořádný náboj. Snímek není dostatečně napínavý, není dostatečně depresivní, je prostě takový nijaký.

 Bude hořet?

„They Look Like People“ mohl být filmem s dobře schizofrenní atmosférou, ale nakonec se ukázalo, že je to jen divný buddy movie, kde nakonec úvodní část je zajímavější než ta, kde dochází k nějakým zvratům, a snímek se vyvíjí tím směrem, abychom pochopili, proč se vlastně jmenuje tak, jak se jmenuje. Doufal jsem v depresi, ale ani ta se nakonec nedostavila. Potenciál bez využití.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (mysteriózní)


Přidat komentář