They're Inside (2019)

40%
Když se natáčení filmu zvrtne vlivem natáčení jiného filmu.

They're Inside

USA, 2019, 83 minut

 

Režie: John-Paul Panelli

Scénář: Schuyler Brumley, John-Paul Panelli

Hrají:

Karli Hall (Robin)

Amanda Kathleen Ward (Cody)

Sascha Ghafoor (Aaron)

Chelsea D. Miller (Joanna)

 

Ale jo, na to, že to je found footage, je snímek „They're Inside“ docela snesitelný, a to i přesto, že se dějově nejedná o nic vyloženě originálního. Ale podání tu docela funguje, hlavně proto, že je vidět, že tvůrci měli na tohle natčení docela kvalitní techniku, to se minimálně projevilo v tom, že tu je obraz, na který vám nevadí se koukat. A to je minimálně jeden krůček k snesitelnosti.

Kuk!

To se tak dvě sestry, Robin a Cody (Karli Hall a Amanda Kathleen Ward), rozhodly, že si konečně splní svůj sen a odjedou na chatu kdesi hluboko v lesích, aby si tam natočili svůj film, o němž už nějakou dobu sní. Kdo by takový pěkný sen neměl. Mít vlastní film, který člověk vytvoří, ať už jako tvůrce za kamerou nebo před kamerou, je prostě fajn. A tak je jasné, že na to sestry nebudou samy.

Jsou tam i lidi bez masek.

Parta v lesích ale pozná, že těch lidí, co by si chtěli natočit vlastní film, je trochu víc. A že ne všechny filmy budou relativně mírumilovné. Některé by se mohli dotýkat přímo prvního zmíněného štábu, a to způsobem, který je... no řekněme, že velmi bolestivý anebo alespoň velmi fatální. A tak začíná takové jedno home invasion nebo v tomhle případě cabin in the woods invasion.

Tak si klidně popovídáme.

Na snímku „They're Inside“ je hezké to, že se na něj skutečně tak blbě nekouká, že kamera je tu celkem fajn. A popravdě i herecky to není špatné, jsou zde postavy, které jsou snesitelné. Jako kdyby to byl – alespoň v mém případě – takový základní recept toho, jak může found footage snímek fungovat. A pak je třeba ještě zdůraznit, že jsou tu celkem fajn triky, i když v nijak velké míře. Ale průstřelu hlavy bych i věřil.

Nebo méně klidně...

Americký snímek „They're Inside“ je ukázkou toho, že jde natočit i found footage horor, který nebude na první pohled odpuzující. A to se myslím v tomhle případě podařilo. Jasně, nedávám tomu nijak vysoké hodnocení, ale většinou se u found footage spokojím s 20 %. Tady dávám tedy vlastně jednou tolik, což považuji za docela úspěch. Divák to skoukne bez jakékoli újmy.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (survival, vrazi, found footage)


Přidat komentář