This Stuff'll Kill Ya! (1971)

60%
Herschell Gordon Lewis a jeho falešný reverend, co chce mít vlastní pálenku na maloměstě.

This Stuff'll Kill Ya!

USA, 1971, 99 minut

 

Režie: Herschell Gordon Lewis

Scénář: Herschell Gordon Lewis

Hrají:

Jeffrey Allen (Roscoe Boone)

Tim Holt (Agent Clark)

Gloria King (Elsie)

Ray Sager (Grady)

 

Pomalu jsem se dostal do stavu, kdy jsem viděl téměř všechny snímky, které natočil Herschell Gordon Lewis, což je autor, o kterém si můžete myslet, co chcete, ale v brakovém gore zanechal svou stopu, která je nesmazatelná, a vytvořil si skupinu fanoušků, kteří na něj nedají dopustit, což nakonec vedlo i k tomu, že se v novém tisíciletí mohl vrátit k filmové tvorbě, a to po více jak čtyřiceti letech.

 Nejlepší je zdrhnout.

Jedním z posledních filmů, které Herschell natočil ještě v 70. letech, je snímek „This Stuff'll Kill Ya!“, což je ukázka jakési kombinace toho, co Herschella proslavilo. V první řadě je to příběh, který je lehce – nebo i více – ujetý a který využívá tradičně divné postavičky, které se zde promenují. No a nakonec zde dojde i na to gore, což je hlavní prvek, díky němuž se Herschell proslavil a v němž v 70. letech pokračoval.

 Přijel nový reverend.

Snímek „This Stuff'll Kill Ya!“ se zaměřuje na jedno maloměsto, kde se do kostela dostane falešný farář, který to zrovna nemá s bohem úplně srovnané, a místo toho, aby svedl ovečky na správnou cestu, tak se zde chce zdekovat jen proto, aby si tu mohl pálit svou samohonku. Místní jsou ale skutečně vhodné ovce, protože mu sednou na lep a jsou ochotni za ním jít a poslouchat jeho bláboly.

 Ještě že je město plné magorů.

Místní farář a jeho přítomnost vedou k tomu, že se začíná zvedat vlna násilností a umírají lidé, dokonce zde dojde i ke znásilnění. Nutno ale říct, že Herschell v tomhle filmu není tak gory jako v jiných snímcích a rozhodně neukazuje příliš velké explicitnosti, i když ve finále si přece jen dovolí, pravda trochu krkolomně, jedno pořádné násilí. Tohle rozhodně není Godfather of Gore v té nejlepší formě.

 Ale je tu i nebezpečno.

„This Stuff'll Kill Ya!“ není z nejlepších snímků, které Herschell Gordon Lewis natočil, ale jedná se o snímek velmi dobrý, který už má toho ducha, kterého od Herschella chcete. Je to místy tak pitomé, až to bolí, jsou zde tragické herecké výkony, je zde gore a celkově je to prostě špatné, ale právě díky všem těmto prvkům dovede snímek zaujmout a může vás dokonce bavit.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (béčka, vrazi)


Přidat komentář