Tichá zuřivost (1982)

60%
Chuck Norris v docela fajn hororu.

Tichá zuřivost

Silent Rage

USA, 1982, 103 minut

 

Režie: Michael Miller

Scénář: Joseph Fraley

Hrají:

Chuck Norris (Dan Stevens)

Ron Silver (Dr. Tom Halman)

Steven Keats (Dr. Philip Spires)

Toni Kalem (Alison Halman)

 

Přiznám se, že hned na začátku filmu „Tichá zuřivost“, jsem byl trochu překvapen. Přece jen nevidíte Chucka Norrise tak často v hororu, to je jedna věc, ale především ho nevidíte, že by se tak často musel mordovat s nějakým zločincem, který ani nemá nepořádně výcvik v bojových uměních. Už jsem si skoro myslel, že by mohl Chuck prohrát, ale naštěstí se to nestalo.

Tohle není Jack Torrance.

Ještě víc mě pak překvapilo, že tam má Chuck dokonce i nahé scény. Tedy on přímo ne, uvidíme prsa jeho partnerky, ale přece jen, u Walkera Texas Rangera byste se něčeho podobného nedočkali. I když je fakt, že tam to bylo asi skutečností, že to je televizní produkce, která je přece jen v tomhle smyslu výrazně okleštěná. Nevadí někomu nakopat prdel, ale bradavka je na kriminál. A odhalený penis? No to už je na lynčování...

Ale tohle je Chuck Norris.

Doufám, že moje ironie byla z předchozích vět zřejmá. Ale zpět k filmu „Tichá zuřivost“, který je docela fajn ukázkou něčeho, co by se i snad dalo označit za sci-fi horor, nebo možná spíš vědátorský horor. Lékařské experimenty tu vedou k tomu, že se jeden člověk stal v podstatě nesmrtelným, protože se mu hojí všechna zranění, která jsou na jeho těle napáchána.

Asi po bitce.

A je tu ještě jeden problém. Tenhle týpek je celkem vyšinutý a zrovna vyvraždil celou rodinu. Ještě že tu je ale šerif Dan Stevens (Chuck Norris), který si v klidu nakráčí do domu a hajzla zpacifikuje, a to úplně sám, i když – jak jsem řekl – trochu mu to trvá. Jenže co pak s tělem, které se samo uzdravuje? A přitom je pořád šílené... Je jasné, že řádění vraha ještě neskončilo. A tak musí šerif přerušit svoje postelové kreace.

A už visí.

Americký horor – a on to horor skutečně je, i když tam hraje Chuck Norris – „Tichá zuřivost“, je docela zajímavou osmdesátkovou ukázkou slasheru. Není to tak ikonické jako jiné filmy té doby, ale i tak je vrah docela zapamatovatelný, a to i díky velmi dobrému castingu. Možná bych ve filmu omezil humor, ale chápu, že jinak by byly ty scény z prostředky stopáže opravdu o ničem.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář