Tilt (2017)

30%
A zase jeden pár, jemuž přestane fungovat vztah.

Tilt

USA, 2017, 99 minut

 

Režie: Kasra Farahani

Scénář: Kasra Farahani, Jason O'Leary

Hrají:

Christian Calloway

Elijah Collins

Joseph Cross

Jessy Hodges

 

Těsně před snímkem „Tilt“ jsem viděl výrazně kratší film „And Here No Devil Can Hurt You“, ale když se na ně podíváte takhle po sobě, zjistíte, že mají docela dost společného. Především to, že se snaží o nějakou tu atmosféru, která vychází z postav, které zde vystupují, tedy z jejich nitra, respektive z jejich psychologického rozpoložení, jež není zrovna nejstabilnější.

Pokroucený obraz.

A podobně jako ve snímku „And Here No Devil Can Hurt You“, je i v případě filmu „Tilt“ pozornost zaměřena především na dvojici postav, která je také párem. Narozdíl od „And Here No Devil Can Hurt You“ má ale „Tilt“ přece jen trochu více herců a není to až tak klaustrofobní, už jen proto, že dojde i na exteriérové scény, které dění ve filmu trochu oživují, ač nijak zásadně.

Prostě stopařka.

Hlavní postavou snímku „Tilt“ je Joseph Burns (Joseph Cross), který má celkem spokojený vztah se svou ženou, žijí si v hezkém domě, společně jim to docela klape, mají spolu sex, který vypadá docela uspokojivě. Joseph je dokumentarista, který se snaží někde zviditelnit, protože zrovna nemá žádnou práci, což rozhodně není pro rozvíjející se kariéru zářnou budoucností.

A tak si spolu vyjeli.

Jenže pak Josephova manželka otěhotní a jako kdyby se s Josephem něco změnilo, respektive v něm. Chvílemi se chová trochu divně, dochází k agresivním výlevům a podivným nehodám, které by bylo možné chápat i jako určitý podvědomí útok. Je Josephova manželka ještě v bezpečí? A bude to vlastně diváka vůbec zajímat? To už je další otázka, na níž je odpověď nejistá.

A bylo to temné.

Americký snímek „Tilt“ je další ukázkou toho, jak také někteří autoři vnímají hororový snímek. Jako psychologický úpadek některé z postav, na něž je zaměřeno. Ano, má to pak svou atmosféru, ale chce to přece jen vhodné herce. A co si budeme povídat, Joseph Cross vypadá, že má svůj úpadek za sebou už na začátku filmu. Ani jeho herecká kolegyně pak není nijak výrazně zajímavá.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář