Tne Ecstasy of Isabel Mann (2012)

20%
Takový divný hororový mišmaš.

Tne Ecstasy of Isabel Mann

Irsko, 2012, 90 minut

 

Režie: Jason Figgis

Scénář: Jason Figgis

Hrají:

Ellen Mullen (Isabel)

Neill Fleming (John Witham)

Matthew Toman (Paul Barrett)

Darren Travers (Acacius)

 

Snímek „The Ecstasy of Isabel Mann“ je takový zvláštně rozporuplný. Na jednu stranu si myslíte, že je to vlastně jen upírský horor, alespoň podle toho, co si přečtete v anotaci k filmu, ale nakonec zjistíte, že se vlastně jedná o jakýsi zvláštní mišmaš, kam tvůrci chtěli nacpat všechno možné hororové, co je napadlo, navíc v hodně amatérské kvalitě, aby toho nebylo málo.

Takhle ji nikdo nepozná.

Anotace by se dala v podstatě shrnout tak, že Isabel se stane obětí denních upírů, kdy sama začne lačnit po krvi. To by bylo fajn, kdyby zde denní upíři nebyli pouze proto, že se tvůrcům nechtělo natáčet v noci, protože neměli techniku a osvětlení, které by zajistily dobré záběry i v temném prostředí. A tak se rozhodli, že pro dojem sem tam použijí nějaký filtr, který jim přišel dostupný.

Takhle už si jí ale všimnou.

Snímek „The Ecstasy of Isabel Mann“ je o tom, jak se Isabel Mann vyrovnává s tím, že se stala upírkou a že je pro své blízké nebezpečná. Velmi nebezpečná. Hodně část filmu stráví její představitelka Ellen Mullen pokrytá krví. A jo, proč ne ale není to v rámci akčních scén, ale většinou v rámci dialogů, které se vedou bez jakéhokoli náboje, jenž by mezi postavami existoval.

Že by upíři?

Když se budete na film „The Ecstasy of Isabel Mann“ dívat, budete mít pocit, že se místy přeskakuje mezi žánry. Jako kdybyste se chvíli dívali na psychologické drama, pak skoro až čarodějnický horor, nakonec jsou zde i nějaké ty found footage záběry, aby se mohlo přejít téměř k duchařským scénám. A pak jsou zde samozřejmě i upírské prvky. Tenhle galimatyáš nefunguje ani trochu.

Jedna z natáčení.

Irský hororový pokus, který je celkem zajímavě nazván „The Ecstasy of Isabel Mann“ jednoduše nevyšel. Je to příliš amatérské a neumětelské, příliš je na tom vidět, že tvůrci chtěli do hororu narvat všechno možné, co viděli v jiných podobných filmech, ale činili tak bez ladu a skladu. A ani nějaké rádoby umělecké pokusy moc nevycházejí, spíše fungují jako pěst na oko.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (upíři, vrazi)


Přidat komentář