Zvířátko (2016)

70%
Jaké zvířátko se dá přechovávat v kleci? Očividně i lidské.

Zvířátko

Pet

Španělsko, USA, 2016, 94 minut

 

Režie: Carles Torrens

Scénář: Jeremy Slater

Hrají:

Dominic Monaghan (Seth)

Ksenia Solo (Holly)

Jennette McCurdy (Claire)

Da'Vone McDonald (Nate)

 

Když se podíváte na nějaké ty fotografie ze snímku „Zvířátko“, můžete získat trochu mylný dojem o tom, jaký vlastně film bude. Na jednu stranu to vypadá, že to je prostě jen film o magorovi, který zavře holku do klece a pak se na ní chodí koukat, možná ji i trochu znásilňuje. Jenže v tomhle směru je snímek „Zvířátko“ docela překvapivý a z hlediska scénáře celkem originální.

Hezky si jí zavřel.

Jasně, ze začátku to moc originálně nevypadá. Máme tu Setha (výtečný Dominic Monaghan), který je samotář, dělá v útulku ro psy, kde se před světem skrývá v temných chodbách. Ale zaujme ho jedna dívka, a tak se s ní chce trochu sblížit. Holly (o nic méně dobrá Ksenia Solo) rozhodně není z přítomnosti Setha v jejím životě moc nadšená, protože z chlapce se celkem rychle stává stalker.

Ona se ale nepoddá.

Netrvá to dlouho a Seth musí přikročit k radikálnímu řešení, protože to nevypadá, že by Holly měla podlehnout jeho kouzlu. Spíš to vypadá, že na něj Holly zavolá policajty, protože jí přijde jako hnusný šmírák. Seth je naštěstí rychlejší a podaří se mu Holly zajmout a umístit do jedné z klecí, které jsou původně určeny pro psy. Holly se to moc nelíbí, ale Seth s ní má plán. A ne, ten se jí taky asi moc líbit nebude.

Navíc má kamarádku.

Jenže pak se film najednou zlomí, myslím z hlediska scénáře, a je to jiné, než bychom čekali. A musím říct, že se mi ten nový směr líbil, a to i v závěru, kdy už je to přitažené za vlasy, ale z mého pohledu velmi dobře přitažené za vlasy. Funguje to velmi dobře a objedeme se v podstatě jen se dvěma postavami, které se zde vyskytují v největší míře. Dojde i na vedlejší postavy, ale Dominic a Ksenia film skvěle táhnou.

Seth je trochu pošuk.

Snímek „Zvířátko“ je pro mě příjemným překvapením a docela jsem koukal, co se z na první pohled docela obyčejného torture/kidnap porn vyvrbilo. Je to dobré, je to překvapivé, je to docela chytré a má to skvěle zahrané hlavní dvě postavy, což bylo naprosto nezbytné. Ale tvůrcům to vyšlo a dohromady to funguje. Jasně, logické podivnosti zde jsou, ale příběh je asi potřeboval.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (mučení)


Přidat komentář