To Hell and Back: The Kane Hodder Story (2017)

70%
Kane Hodder si podobný dokument zasloužil.

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

USA, 2017, 108 minut

 

Režie: Derek Dennis Herbert

Scénář: Derek Dennis Herbert

 

Kane Hodder je pro hororové fanoušky pojem, o tom není pochyb. Je to ten, kdo dal Jasonovi Voorheesovi jeho podobu, je to on, kdo jej proslavil, a to i přesto, že v žádném z filmů není jeho obličej vidět. Navíc tvůrci franšízy se k němu nezachovali nějak moc hezky a po filmu „Jason X“ už se rozhodli, že jej neobsadí a snímek „Freddy vs. Jason“ se musel spokojit s Kenem Kirzingerem.

Kane Hodder

Kane Hodder se jako Jason objevil v následujících filmech: „Pátek třináctého 7“, „Pátek třináctého 8“, „Pátek třináctého 9“ a „Jason X“. není to zase tolik, není to ani polovina, ale stejně, když se řekne Jason, vybaví se snad každému fanouškovi právě jméno Kana Hoddera. Jasně, že ho ztvárnil skvěle, ale je to i o tom, jaký má Kane Hodder přístup k fanouškům. A ten je skvělý.

Kane Hodder

Dokument „To Hell and Back: The Kane Hodder Story“ skutečně není nic jiného, než příběh Kanea Hoddera, muže, který si udělal jméno na jedné postavě, ale následně se stal pojmem v americkém hororu. Je to herec, kterého často uvidíte v béčkových hororech, méně často pak v těch áčkovějších, protože tam je spojen většinou s maskami, za nimiž je jeho tvář skryta. Není to jen série „Pátek třináctého“, ale i série „Hatchet“.

Kane Hodder

Na dokumentu „To Hell and Back: The Kane Hodder Story“ se mi líbí skutečnost, že je pojat skutečně komplexně, je to portrét od dětství až po současnost. Jsou zde prezentovány i kritické momenty Kaneova života, jako například velmi těžké popáleniny a především jejich následná léčba. Stejně tak se rozpovídal i o tom, jak nebyl vybrán jako herec pro „Freddy vs. Jason“ a jak mu to dlouho leželo v žaludku.

Kane Hodder

Americký dokumentární snímek „To Hell and Back: The Kane Hodder Story“ především skvěle ukazuje to, jak si člověk založil kariéru na hororech stal se v tomto žánru celkem slavným, ale především si užívá chvíle s fanoušky a snaží se jim vyjít vstříc, být jim co nejblíže. Nelze než doufat že pořád bude mít ještě hodně zajímavých rolí. A nebudu lhát, rád bych ho znovu viděl jako Jasona.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (slasher)


Přidat komentář