To Your Last Death (2019)

70%
Každý animovaný horor mě potěší. Navíc když je dobrý, je to ještě lepší.

To Your Last Death

USA, 2019, 91 minut

 

Režie: Jason Axinn

Scénář: Jim Cirile, Tanya C. Klein

Hrají: Morena Baccarin, William Shatner, Ray Wise

 

Animovaných hororů zase tolik není, i když takoví Japonci rozhodně mají co nabídnout a v jejich podání to bývá velmi kvalitní. Ale celkově horor není žánr, kam animátoři směřují primárně, i když animace by rozhodně neměla sloužit jen pro vyprávění příběhů pro děti. Proto je pak fajn, že vzniknout film jako „To Your Last Death“, které má slova jenom potvrzují.

Tým zabijáků?

Americký snímek „To Your Last Death“ využívá komiksovou animovanou kresbu k tomu, aby vyprávěl příběh na hodině a půl. To vůbec není špatné. Jasně, animace rozhodně není plynulá, je taková zvláštní, ale když si na to zvyknete, nebude vám to nijak vadit. Pak už jen záleží na tom, jestli příběh, který je tímhle specifickým způsobem vyprávěný, stojí za pozornost.

Holka se sekyrou je dost drsná.

Když se podíváte na děj filmu „To Your Last Death“, je to přece jen trochu přeplácané a zbytečně se to do sebe chce zamotávat. Ale začíná to tím, že tu máme ženu, která chce zachránit svoje sourozence, což znamená, že se musí postavit vlastnímu otci a také nějaké podivné entitě, která se jí sem tam objevuje a ne každý ji podle všeho vidí. To rozhodně není jednoduchý úkol.

Holka s mečem je taky pořádně cool!

Děj se začne trochu zamotávat, místy je to přeplácané různými sny a halucinacemi, kdy vlastně pořádně nevíte, o co jde. Ale ono se to nějak ustálí. Závěr nemusí být vyloženě sednout každému, ale celkově si myslím, že je průběh povedený, a to zejména v tom směru, jak skvěle se nakládá s násilím a krví, kdy je přece jen vidět, že na tomhle si tvůrci dali záležet.

Tohle asi nedal.

Americký snímek „To Your Last Death“ je pokusem o animovaný horor a myslím, že tenhle pokus vyšel a povedl se. Jasně, nebude to film, který nadchne každého, na příběhu by se dalo zapracovat, ale postavy a jejich interakce tu fungují skvěle, místy se objevuje velmi příjemný černý humor. A provedení je prostě povedené. Tenhle styl animace se mi velmi zamlouvá, ač není dokonalý.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (duchové, gore, vrazi)


Přidat komentář