Tonight She Comes (2016)

55%
Relativně originální horor, kde se může stát cokoli.

Tonight She Comes

USA, 2016, 84 minut

 

Režie: Matt Stuertz

Scénář: Matt Stuertz

Hrají:

Jenna McDonald (Felicity)

Larissa White (Ashley)

Frankie Ray (Francis)

Adam Hartley (Pete)

 

Chvílemi jsem měl pocit, že je tenhle snímek tak pitomý, že to ani není možné, ale chvílemi jsem měl zase pocit, že v celkovém pojetí je to docela originální a všechno je tu tak divné, až je to vlastně dobré. Jsem si ale jistý, že „Tonight She Comes“ je snímek, který rozhodně nesedne každému. A není se čemu divit, ono je to opravdu zvláštní, ale když se tomu poddáte, budete mít zajímavý – nebo minimálně zvláštní – zážitek.

 Hlavně potichu.

Snímek „Tonight She Comes“ začíná tak nějak hezky drsně, což je u hororů celkem normální. Někdo utíká neb o odchází lesem, je od krve, možná je to těhotná dívka, která drží něco ostrého a svůj vztek směřuje na bolest, která očividně vychází z jejího břicha. Ne, není to pěkná scéna na začátek, ale rozhodně to má ten správný efekt na diváka, který se po tomhle celkem snadno nepříjemně otřese.

 Už jde pro vás.

Pak se nám tempo trochu zpomalí a začne to být lehce o ničem. Dvojice mladých mužů dělá úslužný džob, i když očividně nikoli nějak zodpovědně. Ta práce je rozvážení dopisů a balíčků. Jejich rajónem je oblast, která není zrovna moc obydlená, ale o to více mohou dělat kravin a kopat se do prdele. Ale ne, jeden z nich je zodpovědný a chce dopisy doručovat. A tak se dostanou i na jednu hodně zapadlou adresu.

 Zlá paní.

Co se tady začíná dít, je už trochu divné. Jeden si tu dá šlofíka, druhý jde do přírody a skončí u toho, že očumuje holky, které se přišly opalovat nahoře bez v den, kdy zrovna moc nesvítí slunce. Pak se holky setkají s tím, co si dal pauzu, šmírák zatím narazí na mrtvolu v lese, která možná není tak moc mrtvá. Pak je tu ještě nahá, zkrvavená žena, možná v tom bude i nějaká šílená rodina, nebo kult. Že by i démon?

 Krvavý rituál.

Snímek „Tonight She Comes“ je hodně překombinovaný, o tom žádná, ale musí se mu nechat, že ta překombinovanost vytváří něco, co mě zaujalo. Matt Stuertz se snažil o to, aby byl jeho horor jiný, aby se skutečně a snažil vyděsit, aby byl nekonformní, aby trochu vyčníval. Podle mě se mu to povedlo a já jsem docela mile překvapený z toho, co natočil. Nesedne to každému, ale je to zajímavá zkušenost.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (vrazi, satan)


Přidat komentář