Zankoku ijo gyakutai monogatari: Genroku onna keizu (1969)

70%
Další povedený snímek z dílny japonského maniaka Terua Ishiiho.

Zankoku ijô gyakutai monogatari: Genroku onna keizu

Japonsko, 1969, 89 minut

 

Režie: Teruo Ishii

Scénář: Teruo Ishii a Masahiro Kakefuda

Hrají:

Teruo Yoshida (Gentatsu)

Toyozô Yamamoto (Hanji)

Masumi Tachibana (Oito)

Michiko Ai (Yumioka)

 

Teruo Ishii se stal kultovním japonským režisérem a snímek „Zankoku ijô gyakutai monogatari: Genroku onna keizu“ je jednou z ukázek, proč byl oblíbeným, respektive proč si našel svou skupinu diváků, kterou zajímal a která se těšila a ještě dnes vyhledává jeho filmy. Dokázal totiž zaujmout tenkrát a dokáže zaujmout i v současné době, protože jeho filmy jsou prostě zajímavé a mají specifický rukopis

Hezký čepeček.

Jasně, Ishiiho filmy nejsou pro každého a i snímek „Zankoku ijô gyakutai monogatari: Genroku onna keizu“ je ukázkou toho, že rozhodně neoslní každého. Ani hororového fanouška nemusí nadchnout, ale pokud je na sebe necháte působit, je v jejich explicitě něco, co dovede chytnout, něco, co se vám dovede dostat pod kůži a pak už třeba ani nepustit. To není málo.

Zlatá krása.

Snímek „Zankoku ijô gyakutai monogatari: Genroku onna keizu“ vypráví několik příběhů o tom, jak se muži dopouštějí násilí na ženách, ať už proto, že se jim prostě chce, mají tu moc, anebo proto, že je ony nechají. Není to ale primárně násilí a sexualita, které jsou zde zobrazovány a co je hlavním tématem filmu, je to především jejich ztvárnění a celkově vizuální stránka snímku.

Svazování mají Japonci rádi.

Na filmu „Zankoku ijô gyakutai monogatari: Genroku onna keizu“ je nesmírně zajímavé, jak tvůrce pracuje s jednotlivými scénami, jak je snímá, jaké používá úhly kamery, jaké kostýmy a celkově výpravu, protože to všechno slouží k tomu, aby to na diváka působilo. A působí to velmi silně. Jsou zde scény, které vás dovedou uhranout právě svým vizuálním provedením. Spojení se sexualitou a násilím tomu dává jen další rozměr.

Něco na tom bude.

Japonský snímek „Zankoku ijô gyakutai monogatari: Genroku onna keizu“ není pro každého, ale pokud mu divák dá šanci, je schopný si v něm najít něco, co ho zaujme. A není to jen krásná nahota, která je spojována s násilím, není to jen úchylnost, ale v určitých chvílích je to i obrazová krása, která vás dovede zasáhnout. Natření jedné ženy na zlato je jedním z úchvatných momentů.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (gore, mučení, vrazi)


Přidat komentář