Total Detox (2011)

60%
Česká tvorba prostě musí mít na Necronomiconu svůj prostor.

Total Detox

ČR, 2011, 97 minut

 

Režie: Roman Vojkůvka

Scénář: Roman Vojkůvka

Hrají:

Jiří Krupica (Martin)

Vendula Nováková (Katka)

Miroslav Rataj (Artur Machovský)

Petr Sedláček (Viktor)

 

Po delší době jsem se zase odhodlal mrknout na nějakou tu českou amatérskou tvorbu, která v posledních letech docela žije a točí se zde filmy, které chtějí ten náš prázdný rybníček alespoň trochu zalít. Daří se to dobře, což se projevuje i na tom, že se někteří autoři vracejí a natáčejí víc filmů. Jedním z nich je i Roman Vojkůvka, který v roce 2011 natočil slasher „Total Detox“, který není žádnou krátkou metráží, ale rovnou na vás vystartuje s více jak hodinou a půl.

 Drogy zabíjí...

Roman Vojkůvka je v oblasti filmu celkem schopný člověk v tom smyslu, že zvládá scénáře, režii, sem tam nějaké ty herecké výkony, ale stejně tak zvládá i další profese, které jsou s filmem spojené – u „Total Detox“ dělal téměř všechno. Nejvíce se projevuje právě v oblasti hororu a snaží se nám ukázat, že horor je žánr, který se dá v českých podmínkách natáčet, jen to chce trochu odvahy a lidi, kteří budou ochotni se do toho pustit, i když nějaké závratné zisky – pokud vůbec nějaké – očekávat nemohou.

 Tak jestli ty budeš fetovat, já neopravím tu zeď.

„Total Detox“ je snímek, který svým názvem dává celkem jasně najevo, o čem vlastně snímek bude. Bude se jednat o detoxikaci, a když už má být total, tak opravdu totální. Film je slasher a máme tu nějakého vraha, který se se sekyrkou pouští do lidí, kteří propadli drogám. Jedním z feťáků je i Martin, jemuž na jeho závislost přijde tec, který se rozhodne, že svému synovi pomůže.

 V lese, jó v lese...

Ta pomoc není úplně drastická, že by syna sám zabil, ale místo toho mu najde odbornou pomoc v podobě psychologa, který se synem bude probírat, kde je problém, co ho trápí, apod. Samotná terapie není moc uvěřitelná, ale jedná se o docela dobré pozadí, kolem kterého se příběh točí. Jde o vztahy, jde o drogy, ale primárně jde o vraždy a o to, kdo je páchá. V tomhle směru je snímek velmi povedený a přináší zajímavé efekty, dobrý stři a celkem solidní kameru.

Celkem hezky provedený poster. 

To, že je film amatérský, je poznat hlavně na hercích, i když takový Miroslav Rataj v roli Artura už prokazuje dlouholetou hereckou průpravu. „Total Detox rozhodně patří mezi ty lepší hororové příspěvky od českých nadaných autorů. Jsou zde momenty, kdy vás film nebude bavit, kdy vás nedokáže strhnout, ale stejně tak jsou zde momenty, kdy vám bude líto, že se český horor více finančně nepodporuje. Ten scénář rozhodně není špatný, i když k dokonalosti má také daleko.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (slasher, béčka)


Přidat komentář