Toxin (2014)

40%
Klasicky špatné béčko, na které se dá ještě koukat.

Toxin

Kanada, 2014, 73 minut

 

Režie: Tom Raycove

Scénář: Tom Raycove, Brian Edward Watson a Colin Yardley

Hrají:

Douglas Chapman (John Paxton)

Kyra Zagorsky (Carla Frye)

Philip Granger (Donald Magnusson)

 

Jasně, tohle není film, který by si nějakou větší pozornost zasloužil, ale na druhou stranu si nemyslím, že by byl „Toxin“ až tak strašný, jak je většinou hodnocen. Záleží na tom, co od béčka očekáváte, nebo v tomhle případě možná od céčka. Já od podobných filmů moc nečekám, ale doufám, že zde bude nějaký základní příběh, bude zde nějaký frajer nebo nějaká správná ženská, bude to akční a sem tam mě potěší i humor.

 Ztracení?

„Toxin“ je snímek, který v podstatě svým názvem prozrazuje to základní, o čem celý film bude. Celkem logicky půjde o to, že zde bude nějaká chemikálie, která bude způsobovat určité změny, nejspíš na lidském těle, jež nejsou zrovna prospěšné pro delší život. A přesně tohle je základní východisko pro film „Toxin“, kde je pro jistotu dění přeneseno na ostrov, aby to bylo ještě o něco levnější.

 Frajer ví, co má dělat.

Skupina lidí se rozhodla, že se přidá k výletu, který je vlastně přežitím v divočině. A skutečně se jim to splní, ale ne způsobem, kterým si představovali. Na palubě letadla je s nimi totiž muž, který má zbraň a trochu jiné úmysly než ostatní. Díky němu a pasažérům, kteří chtěli let zachránit, se letadlo zřítí na jednom opuštěním ostrově, kde nás čeká hlavní dějová linie. Ta se točí kolem onoho vojáka a titulního toxinu.

 Asiat je nebezpečný.

Na ostrově jednoduše došlo k testování nějaké nebezpečné látky. Testování přežil jenom náš hrdina, který se na ostrov vrací proto, aby se pomstil. Bohužel s ním budou muset trpět i nevinní, protože nemohl zvolit normální cestu a musel letět s výletníky. Logicky je toho ve filmu skutečně hodně, co nesedí, ale tohle je prostě béčko, já tam zase tolik dokonalou logiku nečekám.

 A kdo není nebezpečný...

„Toxin“ je tedy béčko a celkově je to špatný film, ale aspoň v základu jsem dostal to, co jsem od béčka očekával. Jasně, je to pořád špatné, je to neoriginální a za tu hodinu a kousek to nejspíš nestojí, ale mě takový film nemůže urazit a najdu si na něm momenty, které mě docela baví. V tomhle případě to bylo například to, jaký zde byl hrdina, jak pitomé byly jednotlivé postavy a jak šílenou scénu s vrtulníkem dali tvůrci na závěr.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (béčka, vrazi)


Přidat komentář