Treehouse (2014)

50%
Snímek, který by si zasloužil o něco dynamičtější scénář. A hned by to bylo mnohem lepší.

Treehouse

Velká Británie, USA, 2014, 100 minut

 

Režie: Michael Bartlett

Scénář: Alex Child a Miles Harrington

Hrají:

J. Michael Trautmann (Killian)

Dana Melanie (Elizabeth)

Clint James (Killianův otec)

Daniel Fredrick (Crawford)

 

Treehouse nebo stromový dům, domek na stromě. Taková ty dětská útočiště, která jim postaví jejich rodiče, aby si tam děti mohly hrát na piráty a na jiné dobrodruhy, případně i na doktory, protože když se dospělí nedívají, děti jsou vynalézavé. Tohle asi každý ví z vlastní zkušenosti. A pokud ne, tak se to doví ve chvíli, kdy ty své děti bude mít. Stromový dům je možné použít jako dobré místo pro půlnoční vyprávění děsivých příběhů. Anebo se ty hororové příběhy mohou dít přímo v něm.

 Já mám strach!

Snímek „Treehouse“ nám prezentuje druhou variantu. Domek na stromě se stává místem, kde mladí lidé prožívají skutečně chvíle strachu. Problém je jenom ten, že se to velmi těžko přenáší na diváka. A to je problém poměrně zásadní, protože divák musí kousnout sto minut atmosférické podívané, která ale pravděpodobně nedokáže naplnit očekávání, jež sama svým celkem zajímavým pojetím vzbuzuje.

 Tak teď jsme na to dva!

„Treehouse“ nezačíná nevinně, ale rovnou se jde na věc. Vypadá to, že došlo ke zmizení malého chlapce. Jak se dovídáme, zmizela i jeho sestra, kterou jsme v úvodní scéně sledovali. Příběh se primárně netočí kolem nich, ale kolem Killiana a Crawforda, kteří si vyjedou do přírody. A právě zde objeví domek na stromě, kde najdou zmizelou dívku. Crawford jde pro pomoc, Killian s dívkou zůstane jako hrdý obránce. Společně pak prožívají noční děsy, protože neví, co se vlastně děje.

 A kdo zachrání mobilní telefon?!

Film nemá silnou pointu, ale prostě odhaluje to, že je v lese něco nebo někdo, kdo podle všeho nemá rád lidi. To, kdo to je, není samo o sobě moc originální a samotné zjištění nás prostě neohromí. Atmosféra by tu byla a já si myslím, že se jí daří docela dobře držet, alespoň v úvodní části. Bohužel místy trochu chybí logika toho, jak se chová to, co po nich jde. Nakonec jsou ale atmosférické scény, hlavně na stromě, natolik zdlouhavé, že už vás to prostě přestane bavit.

 Tyhle už nezachrání nikdo...

Není to ani přepálená stopáž, co dělá snímku problémy, protože scény by se daly vygradovat, ale spíše to, že se tvůrci vrtali ve scénách, které sice začínají jako atmosférické, ale svým pomalým tempem ztrácejí potřebnou atmosféru a stávají se nudnými. To je hodně velká škoda, protože osobně by se mi snímek jinak docela líbil a ty postavy mi ani tak protivné a otravné nepřišly. Bohužel v tomhle případě platí, že více je někdy přece jen lépe. Tady dlouho neuvidíte nic a je to na škodu.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář