Tremors 5: Bloodlines (2015)

40%
Popáté, zatím naposled a nijak dobře.

Tremors 5: Bloodlines

USA, 2015, 99 minut

 

Režie: Don Michael Paul

Scénář: John Whelpley, William Truesmith, M. A. Deuce a C. J. Strebor

Hrají:

Brandon Auret (Johan Dreyer)

Natalie Becker (Lucia)

Emmanuel Castis (Dr. Michael Swan)

Michael Gross (Burt Gummer)

 

Podívali jsme se popáté a prozatím naposled na snímek, kde se objevují graboidi a kde s nimi nezápasí nikdo jiný než Burt Gummer, maskot celé téhle série, hrdina, bez kterého si „Chvění“ ani nedovedete představit. Nebo minimálně bez jeho hereckého představitele Michaela Grosse se série neobjede. Naštěstí jsme se tentokrát vrátili do současnosti a neřešíme už westernovou minulost s červy.

 Burt Gummer je zpět.

Burt Gummer je celebritou, ale jak to tak vypadá, ještě nedokáže naplno využívat moderní technologie, aby se stal celebritou skutečně známou. A tak přichází Travis B. Welker (Jamie Kennedy), který by měl trochu pomoct s propagací a marketingem a hlavně s natáčením Burtových kousků. A ve stejnou chvíli pak přichází někdo, kdo by měl pro oba práci. Je to nahánění červů v Africe.

 A musí utíkat!

Jak je ve filmu samotném přímo řečeno, všechno v Africe je větší, a tak se musejí hrdinové vypořádat s tím, že jsou zde červi ještě o něco mohutnější. To bude chtít pořádný arzenál, který je s Burtem Gummerem také neodmyslitelně spjatý. A to je vlastně všechno. Film skutečně není jiný v ničem, jen v tom, že nepřítel je ještě – zdá se – nebezpečnější a větší. Ale to Burta ani jeho společníky nezastaví.

 Červi jsou pořád větší.

Film „Tremors 5: Bloodlines“ nepředstavuje v rámci série ale vůbec nic jiného, prostě se jen snaží jít ve šlépějích původního filmu a jeho následovníků. Nakonec to vede k tomu, že to je jenom moc ohraná písnička, která s sebou nepřináší lautr nic nového a jenom pokračuje v trendu, který byl nastaven předchozími filmy. Problém pak je, že snímek „Tremors 5: Bloodlines“ není ani zdaleka tak vtipný.

 Že by někdo přežil?

„Tremors 5: Bloodlines“ je tak film především pro fanoušky, kteří ocení, že se jejich oblíbený hrdina vrátil. Ale už to není film pro ty, kteří se chtějí bavit. Budete se trochu nudit, a to i přesto, že nějaké velké povědomí o sérii mít nemusíte. Trochu to zlepší vztah k hlavním postavám, ale jinak to důležité není. Nepovedlo se však využít humorný potenciál série, jenom se přešlapuje na místě.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, béčka, komedie)


Přidat komentář