Tremors: A Cold Day in Hell (2018)

50%
Šestý díl je trochu slabota, ale přece jen snesitelný.

Tremors: A Cold Day in Hell

USA, Jihoafrická republika 2018, 98 minut

 

Režie: Don Michael Paul

Scénář: John Whelpley

Hrají:

Jamie Kennedy (Travis B. Welker)

Tanya van Graan (Dr. Rita Sims)

Jamie-Lee Money (Valerie McKee)

Kiroshan Naidoo (Hart Hansen)

 

Jasně, hodně těch bodů dávám filmu „Tremors: A Cold Day in Hell“ hlavně z nostalgie, protože jsem byl docela rád, že se můžu podívat na další film, kde si Michael Gross zopakoval postavu Burta Gummera, a to už v šestém dílu série „Tremors“, jejíž první film byl česky uveden jako „Chvění“. Ale jasně, už to rozhodně není taková pecka jako v případě prvního dílu.

Je zpátky!

Ale jak říkám, vrací se Burt Gummer, a to mi trochu stačilo. Navíc je docela fajn, že snímek „Tremors: A Cold Day in Hell“ rozhodně nestojí nějak osamoceně, ale řeší následky předchozích dílů, tedy v tomto případě konkrétně to, že Burt Gummer je z předchozího dění nakažen graboidy a je třeba ho zachránit, což je možné jedině tak, že se jim podaří chytit živého graboida.

A je tu celý nový tým.

Snímek „Tremors: A Cold Day in Hell“ už si na nic nehraje a je rovnou veden jako komedie, což se ale od této série tak trochu očekává. Dění je tak spíše nevážné, dobrých vtípků zde bohužel po hříchu moc není. Příběh se pak točí kolem toho, že se Burt a jeho sin snaží pomoct lidem, kteří na graboidy narazily kdesi v chladivé pustině Kanady. Ano, graboidům nejspíš není zima.

Větší frajer než kdy dřív.

Velkou devizou snímku „Tremors: A Cold Day in Hell“ – a podobně tomu bylo se všemi díly série – je triková stránky. Opět se podařilo do akce propašovat co nejvíce masek, loutek a animatroniky, aby toho CGI zase tolik nebylo. A to je něco, co prostě musím ocenit. Ve filmu to dle mého vypadá lépe, pokud se na to tvůrci nevykašlou. Ale ani to CGI tu není vyloženě na škodu.

A tohle je taky pořádná bestie.

Asi nenajdete na filmu „Tremors: A Cold Day in Hell“ nic převratného, je to snímek natočený spíše pro fanoušky série, ale i ty může zklamat tím, že se zde vlastně nic převratného neděje, až na tu linii s Burtem, která ale nakonec postavu nikam moc neposouvá. Vše končí jako standardní béčko, kde se hraje spíše na odlehčenou notu než na cokoli vážného. Na průměr mi to stačilo.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (příšery, béčka, komedie)


Přidat komentář