Trench 11 (2017)

40%
V tomhle bunkru během první světové najdou něco nepěkného.

Trench 11

Kanada, 2017, 90 minut

 

Režie: Leo Scherman

Scénář: Matthew Booi a Leo Scherman

Hrají:

Rossif Sutherland (Berton)

Robert Stadlober (Reiner)

Charlie Carrick (Dr. Priest)

Shaun Benson (Müller)

 

Na jenu stranu se mi líbí, že tohle je horor, kde skutečně něco uvidíte, něco hnusného, co si dovedete zapamatovat, mimo jiné i proto, že je to velmi dobře technicky provedeno. Na stranu druhou je škoda, že tohle je snímek, který je neskutečně utahaný, vleče se, a to i přesto, že jeho stopáž není nijak závratná. Jako kdyby se tyhle válečné horory nedaly natočit moc pořádně.

Bunkrové filmy musí mít tuhle divnou barvu.

Tentokrát jsme ve válce první světové, která už se pomalu chýlí ke konci. Němci ustupují a zdá se, že jejich dny jsou sečteny. Alespoň do chvíle, než vypukne válka druhá. Britové si docela věří, ale nechtějí nic podcenit. A tak, když se jim moc nezdá jedno německé vojenské zařízení, pošlou tam malou jednotku, aby prozkoumala, co se tam dělo, proč bylo tohle místo kvapně opuštěno.

Bude maska stačit?

Že by se Britové báli toho, že tam Němci nechali něco nebezpečného? Ano, asi ano, a pokud nenechali, tak minimálně zde probíhal výzkum, který nebezpečný byl. Je potřeba zjisti, o co šlo, aby se na to Dohoda mohla připravit, pokud by se jednalo skutečně o něco potenciálně velmi nebezpečného. A tak se postupně odhalují tajemství, která byla s bunkrem číslo 11 spojena.

Tohle není moc hezké.

V příběhu filmu „Trench 11“ je velký problém s tím, že je zde velké množství hluchých míst. Prostě se nic neděje, jen se kecá, navíc všechno je v celkem malé, uzavřeném prostoru. I když by to mohlo být klaustrofobní, ve skutečnosti je to docela nuda a váš zájem o film postupně upadá. Pak najednou dojde ke scéně, která vás pořádně vytrhne, ale když už si myslíte, že to začíná být konečně něco pořádného, najednou zase upadnete do nudy.

A tohle už vůbec není hezké.

Kanadský snímek „Trench 11“ v sobě měl určitý potenciál, já jsem třeba vždycky zvědavý, co se v těch bunkrech najde, jenže ve chvíli, kdy to najdete, začnete o film ztrácet zájem, a to nejen proto, že celkové dění není až tak zajímavé, ale jednoduše proto, že v tomhle není nijaká větší myšlenka. I když je to trikově dobře provedené, pořád dostanete to, co byste čekali.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář