Triassic World (2018)

10%
Céčkový "Jurský svět".

Triassic World

USA, 2018, 89 minut

 

Režie: Dylan Vox

Scénář: Marc Gottlieb

Hrají:

Shellie Sterling (Diana)

Hayley J Williams (Dr. Marisa Martinelli)

Joseph Michael Harris (Thomas Adkins)

Jennifer Levinson (Bridget)

 

U podobných béček jako je „Triassic World“ je problém s tím, že už tak nějak od začátku e vám jasné, že těch scén s dinosaury tu moc nebude. Tohle prostě není „Jurský svět“, nemělo to stejně velký rozpočet, a tak se prostě nedá čekat, že to bude stejně rozsáhlé. A samozřejmě není, i když si to z příběhu velkorozpočtového filmu bere docela dost. Další snaha vydělat na podobném jméně.

Hele, jsou tam!

Jak příběh začíná? Samozřejmě, že nějakým tím výzkumem, který není úplně morálně v pořádku, nebo některým lidem by se určitě nelíbil. Ti, co ho ale provozují, si stojí za tím, že tohle je něco, co by mohlo lidem pomoct. Ano, je zaměřeno na člověka, protože dochází ke spojování lidské a dinosauří DNA, a to za účelem toho, aby bylo možné pěstovat orgány a zachraňovat životy.

A běhají všude.

Jasně, že se to zvrtne a v podzemních laboratořích – je totiž naprosto logické a jednodušší držet dinosaury pod zemí než na nějakém vzdáleném ostrově – se bojuje o život. Většinou se tam teda kecá a lidé stojí, nijak nekrytí, v chodbách nebo nějakých místnostech, ale sem tam se objeví i něco, co by se dalo nazvat dinosaurem, nebo minimálně jeho zjednodušenou digitální podobou.

A taky umírají.

Ale nebudu ke snímku „Triassic World“ zbytečně krutý, sem tam se na ty CGI triky dá docela koukat. Jenže jich není moc. Tohle není film o dinosaurech, to je film o lidech, kteří neumí hrát, ale chtějí pronášet relativně velké množství replik, protože se musí zapatlat hodně času, kdy na scéně nejsou dinosauři. A toho času je opravdu dost. To bohužel sráží film na béčkové dno.

Jo, tak tohle mohlo bolet.

Jasně, že od snímku „Triassic World“ není možné čekat, že by to bylo něco skvělého, že by to bylo něco velkého, skvělá podívaná. Je to podívaná celkem obyčejná, bohužel si tvůrci nedali záležet na ničem. A scény, kde se jen kecá, vás prostě brzy přestanou bavit. Ve snímku s takovým názvem chcete dinosaury, ale ty skoro nedostanete. A jejich interakce s lidmi je logicky celkem špatná.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (příšery, béčka, zvířata)


Přidat komentář