Tromeo and Juliet (1996)

70%
Troma a její legendární film, který budou znát hlavně fandové a úzké okolí.

Tromeo and Juliet

USA, 1996, 107 minut

 

Režie: Lloyd Kaufman

Scénář: James Gunn, Lloyd Kaufman, Andrew Deemer, Jason Green a Phil Rivo podle hry

Williama Shakespeara

Hrají:

Jane Jensen (Juliet Capulet)

Will Keenan (Tromeo Que)

Valentine Miele (Murray Martini)

William Beckwith (Cappy Capule)

 

Troma je studio, které si našlo spoustu fanoušků, jež nedají na jejich filmy dopustit. Stejně tak je spousta lidí, kteří o jejich filmech nebudou nikdy slyšet. Troma se zaměřuje na trashovou tvorbu a produkuje celkem levné, nezávislé filmy, které se vyznačují buď nějakým hnusem, anebo nějakou tou bizarností, která v jejich filmech nechybí. „Tromeo and Juliet“ je toho krásným důkazem.

 Byli zamilovaní...

Samotný název „Tromeo and Juliet“ celkem jasně odkazuje na to, o čem tenhle snímek bude. Anebo minimálně na to, z čeho asi bude vycházet. Ano, Troma si vzala na paškál klasiku Williama Shakespeara „Romeo a Julie“ a pojala ji hodně po svém, což poznáte už z prvních minut, kde je násilí, hnus a prdění. Tohle si s renesanční klasikou skutečně nespojujete. Ale zkuste filmu dát šanci.

 Juliet se trochu změnila.

Základní dějová linie je zachována. Jsou zde dvě rodiny, které se zrovna nemají v lásce. Jedni jsou Capuleti, což je, jak jistě dobře víte, zachováno z původní hry, druzí jsou jenom Que (čti „kjů“), což ale vychází z toho, že hlavou rodiny je Monty Que. Děti z těch rodin, Tromeo Que a Juliet Capulet, se do sebe zamilují, což se jejich rodinám nelíbí. Takhle to zní opravdu jako kopie, ale jen si tohle představte v undergroundovém prostředí.

 Popcorn se dá jíst odevšad.

Jsme v podnicích, kde se lidé mlátí, kde mají všichni trochu podivnou vizáž, jsme v uličkách, které jsou zapadlé, jsme v domovech, které nejsou místy zrovna nádherné. Ale nikoli nutně, třeba finále se odehrává v zajímavém kontrastním prostředí. „Tromeo and Juliet“ je přesto trash na první pohled. Ale pak ještě přijdou snové sekvence, které jsou nádhernou ukázkou toho, jak je možné zajít ještě dál a nabídnout skutečně bizarní podívanou. Přitom velmi nápaditou a skvěle provedenou.

 Tohle v sobě mít nechce.

Snímkem „Tromeo and Juliet“ se na filmové scéně také poprvé uvedl James Gunn, i když zde především jako scenárista. Právě Troma stála u jeho začátků a on ukázal, že má skvělou představivost, kterou později prodal u dalších filmů. „Tromeo and Juliet“ však nebylo šlápnutím vedle, naopak, pro studio Troma je to jeden z jeho nejlepších, nejpropracovanějších a nejoriginálnějších filmů, a to přesto, že vychází z klasické hry.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (gore, hnus, komedie)


Přidat komentář