Tunel smrti (2005)

10%
Bílý mor po sobě zanechal mnoho nezodpovězeného v tomhle velmi špatném filmu.

Tunel smrti

Death Tunnel

USA, 2005, 97 minut

 

Režie: Philip Adrian Booth

Scénář: Christopher Saint Booth a Philip Adrian Booth

Hrají:

Steffany Huckaby (Heather)

Melanie Lewis (Devon)

Yolanda Pecoraro (Elizabeth)

Kristin Novak (Ashley)

 

Masová úmrtí vlivem nějaké strašlivé nemoci, která se udála v minulosti, jsou celkem zajímavým dramatickým prvkem. Asi se ani není moc čemu divit, že to je i téma, které se ukázalo jako vhodné pro horor, protože horor má mnohdy svoje kořeny v minulosti, kdy docházelo k něčemu strašnému, co zůstalo doposud nevyřešeno. Z jedné takové nemoci čerpá i snímek „Tunel smrti“.

 Divné místo na sprchu.

V roce 1928 se v Kentucky stala strašná událost. Bílý mor nakazil velké množství lidí. Odhaduje se, že by mrtvých mělo být snad okolo 63 000. Bylo nutné otevřít sanatorium, kde by bylo možné nemocné uzavřít do karantény, ale také je vyšetřovat, aby vědci mohli pracovat na vakcíně proti bílému moru. A právě v tomto sanatoriu, o mnoho let později, začíná příběh pěti dívek.

 Někdo bude umírat.

Na základě informací, které se dověděly, se dívky rozhodnou, že chtějí strávit noc v tomto sanatoriu, které je dávno zavřené. Každá má k dispozici jedno patro a je jen na nich, jestli se jim podaří vydržet až do rána. Anebo si alespoň myslí, že by to mělo být pouze na nich. Jenže tohle místo je prokleté, protože místo léčby se zde prováděly na pacientech ve 20. letech také experimenty.

 Tohle nebyly střepy štěstí.

Film už není nic jiného než několik scén ze sanatoria, které jsou na sebe nalepené krví, což je to hlavní, co ve filmu uvidíte. Špína a krev jsou jediná pozitiva, protože jsou něčím, co vytváří alespoň základní temný dojem. Jinak film nedovede zaujmout herci, nedovede zaujmout scénářem, nedovede zaujmout ani provedením, které je většinu doby křečovité a nekouká se na něj hezky.

 Tuhle sestřičku bych nechtěl.

Snímek „Tunel smrti“ jede až na příliš jednoduché a provařené téma. Dům, kam jsou osoby zavřeny, v tomhle případě dobrovolně, se má stát jejich soukromým peklem. Tohle potřebuje prostě trochu invence, ale tvůrci filmu se do žádné nepustili a hráli jen na to, že se tohle bude líbit milovníkům gore ve filmech. Jen na to gore také trochu zapomněli a ono není skoro žádné, jen té krve je dost.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (duchové, vrazi, found footage)


Přidat komentář