Tváře smrti (1978)

60%
Tohle je pseudo-dokument, který vám pořádně dokáže pohnout žaludkem.

Tváře smrti

Faces of Death

USA, 1978, 105 minut

 

Režie: John Alan Schwartz

Scénář: John Alan Schwartz

Hrají:

Michael Carr (Dr. Francis B. Gröss)

 

Mockumentary je žánr, který je celkem zajímavý. Lidé si trochu přizpůsobí skutečnost a prezentují ji lidem, jako že se jedná o skutečný dokument. „Tváře smrti“ jsou něco na ten způsob, ale je potřeba si uvědomit, že v jejich případě to až tak neplatí. Jedná se totiž o film, který je možné považovat za skutečný dokument. Jsou zde záběry, které nejsou nijak nahrané a opravdu jen zaznamenávají skutečnost.

 Chudák opička. Scéna ve filmu ještě pokračuje.

Uvádí se, že až 40 % toho, co ve filmu vidíte, je nahráno, jedná se tedy o masky, herecké výkony, apod. Ono je to mísy i celkem poznat, je to dáno záběry, úhlem, střihem, apod. Nic to však nemění na tom, že to, co zde vidíte, je skutečně velmi znepokojující. Jedná se o tváře smrti, ten název nepřináší nic jiného, ale ve výsledku je to pořádná hnusárna právě proto, že se jedná o dokument, ať už skutečný anebo nahraný.

 Některé záběry jsou skutečně... silné.

„Tváře smrti“ jsou sledem jednotlivých scén, které ukazují mrtvá těla lidí i zvířat, ale zabývají se i tím, jak tato těla umírají. V první části je zaměřeno na to, jak lidé zabíjejí zvířata. Pokud máte problémy s tím, že jsou jatka kruté, tak se na tenhle film rozhodně nedívejte. Jen se o tom přesvědčíte. Jsem si docela jistý, že jsou zde záběry, které hnou trochu s každým. Možná se v současné době (film je přece jen z roku 1978) něco změnilo a bourání dobytka je humánnější, ale celkem o tom pochybuji.

 Něco se jen těžko nahraje.

Když se přejde na smrt člověka, nejedná se o vizuálně nic krásnějšího, ale je zde vidět, že ne všechno bude skutečné. V téhle části je toho nahrané mnohem více. Scéna s elektrickým křeslem moc skutečně nevypadá, tedy myslím samotné provedení, příprava je uvěřitelná až moc, a to hlavně díky všudypřítomnému komentáři, který je prezentován Michaelem Carrem v roli Dr. Grösse. Díky jeho komentáři to všechno dostává mnohem uvěřitelnější nádech. Z některých scén, které jsou rozhodně záznamem skutečných nehod a neštěstí pak opravdu mrazí.

 Na jatkách nemůže pracovat každý.

„Tváře smrti“ jsou jednoznačně kontroverzním filmem a je strašně snadné ho odsoudit. Já bych se ale tak snadného soudu vyvaroval. Ano, tvůrci mohlo jít opravdu jen o kontroverzi, na druhou stranu ale upozorňuje na události, které lidé skutečně provádí, ať už zvířatům anebo sobě. Pro mě byly některé formy chování člověka skutečně objevné, a proto si myslím, že si snímek pozornost zaslouží.

 

Hodnocení: 60 %

Vaše komentáře

ANONYM
...rád bych přidal k tomuto krátkému videu,že vzpomínám na rok 2000-2001kdy jsem si chodil půjčovat tenkrát ještě vhs-kazezy se stejným názvém.TVÁŘĚ SMRTI.BYLA TO VŠEHO SMĚS.OD BOURAČEK,SEBEVRAŽD NEPOVEDENÝCH KASKADERSKÝCH KOUSKŮ,AŽ PO VRAŽDY,PITVÁNÍ TĚL...atd.je to možná proněkho nechutné ale,zároven je to jen,důkaz toho jak je lidské tělo jen schránkou,velmi zranitelnou.
ANONYM 23.08.2014 14:16:22 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (gore, hnus)


Číst komentáře