Twisted Illusions 2 (2004)

30%
Pokračování zapadlých povídek.

Twisted Illusions 2

USA, 2004, 102 minut

 

Režie: John Bowker, Tim Ritter a Joel D. Wynkoop

Scénář: Tim Ritter

Hrají:

Jasi Cotton Lanier

Joel D. Wynkoop

Larry Joe Treadway

Kevin Bangos

 

První snímek „Twisted Ilusions“ rozhodně není mistrovským dílem, spíše je to ukázka toho, jak se k filmařině může dostat skoro každý a jak je možné natočit krvavý film bez toho, aby v něm byla v podstatě kapka krve. Ale jedeme dál, je tu „Twisted Illusions 2“ a dalo by se očekávat, že o devatenáct let později budou tvůrci trochu schopnější a že si možná i trochu našetřili.

 No je to masakr.

„Twisted Illusions 2“ je snímek, který má celkem klasickou povídkovou strukturu, kdy za sebou následuje několik – v tomto případě sedm – povídek, které mají něco málo společného, aby se dalo mluvit o tematickém filmu. Ta spojující linka je v tomhle případě skutečnost, že se jedná o filmy, kde je realita trochu pokroucená, a ve všech vystupují magoři. A také je zde trochu častěji zmiňována klasická VHS.

 Zdůrazníme prsa.

V každém ze sedmi filmů jde v podstatě o jedno jediné. Nějaká postava se setkává s dalšími postavami, které se chovají divně. To následně vede k tomu, že se „hrdina“ dostává do prapodivné situace, která může končit smrtí nebo naprostým šílenstvím. Film není příliš gore, hnusné se odehrává spíše mimo kameru. O atmosféře a strachu ze sledování pak skutečně není možné mluvit.

 O magory není nouze.

Je velká škoda, že se film v podstatě oprostil od toho, aby byl hororem, ale zaměřil se na to, aby byl jednoduše divný. A tady jednoduše myslím zejména to, že to skutečně není nijak komplikované, jen postavy se chovají trochu jinak a bum, je z toho bizarní podívaná, která vás určitě ve velkém moc nenadchne. Vlastně ani v případě, kdy máte bizarre rádi, vám tenhle film obzory nerozšíří a vaše potřeby moc neuspokojí.

 A ještě plakátek.

Jak se nakonec ukázalo, tvůrci snímku „Twisted Illusions 2“ si příliš nenašetřili a za těch devatenáct let nepřišli s ničím, co by mělo jejich tvorbu nějak zásadně posunout. Natočili podruhé to samé, jen už to nemá ten příjemný retro nádech, který se dal ve starších povídkách vysledovat. „Twisted Illusions 2“ je jen další ukázkou amatérské filmařiny, která se snaží protlačit na povrch.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář