Ultimate Spider-Man a spol.: Fantastic Four - Doom

75%
Součástí Ultimate sešitů od Crew je nejen Spider-Man, ale i druhý příběh. V prvních třech číslech to byli Fantastic Four.

 

Ultimate Spider-Man a spol.: Fantastic Four - Doom

Vydalo nakladatelství Crew, únor, duben a červen 2012, 199 Kč jedno číslo

 

Scénář: Warren Ellis

Kresba: Stuart Immonen

 

„Ultimate Spider-Man a spol.“ je jedinečný projekt, který k nám přivádí klasické příběhy Marvelu. Kromě toho tu sice máme „Ultimátní komiksový komplet“, ale přece jen víc věřím nakladatelství Crew, že svou práci dotáhne až do konce. V prvním článku – složitě nazvaném Ultimate Spider-Man a spol.: Spider-Man - Moc a odpovědnost – jsme se zabývali první polovinou prvních tří sešitů crwácké série, která vyprávěla – z nového pohledu – první příběh o Spider-Manovi, o jeho zrodu. Teď se budeme věnovat druhé půlce těchto tří čísel, která je věnována pokračování příběhu o Fantastic Four.

Ukázka z českého vydání komiksu Ultimate Fantastic Four: Doom.

Proč mluvím o pokračování? Protože příběh „Doom“ není první v sérii „Ultimate Fantastic Four“, z které Crew vychází. O první příběh jsme samozřejmě ochuzeni nebyli, protože vyšel jako samostatná kniha „Fantastic Four: Zrod“. „Doom“ přímo navazuje na zmiňovanou knihu a seznamuje nás s osudem těch, kteří prošli výraznou změnou, která se však nejeví tak nenávratnou, jak se zdálo na první pohled.

Ukázka z českého vydání komiksu Ultimate Fantastic Four: Doom.

Johnny Storm začíná chápat to, jak moc dokáže hořet, Sue Storm objevuje maximum svých schopností neviditelnosti a vytvoření silového pole (mimochodem panely, kde je částečně průhledná a jsou vidět její kosti a tkáně, jsou opravdu skvělý nápad), Reed Richards zjišťuje, že jeho tělo je v podstatě bez orgánů, protože ty by se mohly natahovat jen těžko, a Ben Grimm se odmítá podělit o informace, jak to vypadá, když si dojde na velkou. Nečeká je však poklidné zkoumání a testování vlastních schopností, protože Victor Van Damme je naživu a chce ničit.

Ukázka z českého vydání komiksu Ultimate Fantastic Four: Doom.

Van Damme neboli Doom je základním padouchem universa okolo Fantastic Four. Warren Ellis s ním udělal zásadní věc. Demytizoval ho, aby kolem něj vytvořil mýtus naprosto nový. Zasadil ho do historie, ale především mu spolu se Stuartem Immonenem změnili design, aby se více podobal ďáblu. Povedlo se a Van Damme je geniálním záporákem pro moderní Fantastic Four. I on je velmi moderní. „Fantastic Four“ byl komiks dokonale vhodný pro Ellise. I když se jedná o mainstream, mohl zde projevit svou posedlost technologiemi a jejich různorodým využitím.

Ukázka z českého vydání komiksu Ultimate Fantastic Four: Doom.

„Fantastic Four“ jsem měl rád jako starý seriál, který kdysi běžel v televizi. Filmy z hollywoodské produkce mi celou komiksovou čtveřici zprotivily, ale je to právě Warren Ellis, který tým vrátil na výsluní. I když je v současné době „Fantastic Four“ jedním z nejmainstreamovějších komiksů, které Marvel vydává, a to se všemi negativy, Warren Ellis a Stuart Immonen dokázali novou sérií vyčpělý tým obrodit a představit novým čtenářům v tom nejlepším možném světle.

 

Hodnocení: 75%

Hororové knihy (komiks)


Přidat komentář