Underground /2011)

30%
Stalo se v jednom podzemí...

Underground

USA, 2011, 87 minut

 

Režie: Rafael Eisenman

Scénář: Charles Morris Jr.

Hrají:

Jacob D. Woody (Rave Goer)

Sofia Pernas (Mira Antonova)

Adrian R'Mante (Storm Johnson)

Jeff D'Agostino (Eric Abercrombie)

 

I když by se mohlo zdát, že se snímek „Underground“ bude odehrávat v metru – a že nějaké ty horory z metra už známe a nejsou vůbec špatné – ve skutečnosti anglický název tentokrát neodkazuje na metro, ale jednoduše na to, že se většina děje odehrává kdesi v podzemí, a to nejspíš proto, že bylo pro tvůrce jednodušší děj situovat do nějakých, v podstatě jakýchkoli, uzavřených prostor.

Jejda! Něco na ně vylezlo!

Snímek „Underground“ bude velmi často přirovnáván ke snímku „Pád do tmy“ a bohužel nebude z tohoto srovnání vycházet dobře, protože „Pád do tmy“ měl uvěřitelné postavy, skoro se chce říct, že na horor i zajímavé, ale především měl skvělou klaustrofobní atmosféru, která se přenášela na diváka. A monstra nevadila. Snímek „Underground“ tohle bohužel nemá. Ani jedno.

Ošklivec.

Sledujeme skupinu mladých lidí – už mě ani nebaví dodávat „jak jinak“ – jak se snaží přežít. Jsme s nimi v popuštěném podzemním armádním komplexu. Tam si myslí, že by je mohlo potkat tak maximálně vyhladovění, protože se tu tak trochu ztratili a jsou zavření, ale ono se vždycky najde ještě něco jiného, co vám bude komplikovat život. V hororu takové „něco“ najdete vždycky.

Povedená scéna.

Velmi záhy se z filmu „Underground“ vytrácí jakákoli mysteriózní atmosféra, hraje se v podstatě jen na to, že je tu něco zlého, co chce všechny zabít. Takže buď přežijí, nebo zemřou. Asi budou dělat všechno pro to, aby se jim podařilo přežít, ale není to zrovna nějak extra napínavé, postavy nejsou takové, abyste jim přáli se z toho dostat. Postavy jsou prostě nijaké.

A zase ošklivec.

Americký snímek „Underground“ je takovým celkem obyčejným filmem o tom, že v podzemí je něco zlého, co má spadeno na celkem nevinné lidi. Maska monstra není špatná, ale není ani nijak originální. Celkově se dá mluvit o tom, že snímek je natočen jednoduše tak, aby to bylo koukatelné, ale jak to bude celkově vypadat a působit, na to už se moc nekoukalo. Trochu odbytá a nezáživná práce.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (příšery, survival)


Přidat komentář