Unnatural (2015)

50%
Potkat v divočině medvěda, to je zlé, ale potkat jednoho fakt nasraného a ještě vytuněného, to už je v háji.

Unnatural

USA, 2015, 89 minut

 

Režie: Hank Braxtan

Scénář: Ron Carlson a Arch Stanton

Hrají:

James Remar (Martin Nakos)

Sherilyn Fenn (Dr. Hannah Lindval)

Ron Carlson (Brooking)

Graham Greene (Buffalo)

 

Hororové příběhy z přírody jsou celkem funkční, i když v tomhle případě bylo potřeba do toho vpustit i nějaké ty vědecké experimenty, aby to dostalo grády. Anebo alespoň scenáristé si mysleli, že je to hodně dobrý nápad, i když já si myslím, že tohle by fungovalo i ve chvíli, kdyby se od vědeckých experimentů upustilo a hrálo se jen na samotnou dravost přírody, která umí být zlá.

 Možná to bude chtít větší pušku.

Ale dobře, máme tu vědeckou laboratoř, kde docházelo k experimentům na zvířatech, konkrétně na medvědech. Hned na začátku dojde v laboratoři k průseru – medvěd se utrhne ze řetězu a osvobodí se. Jedinou, kdo se dostane ven, je Dr. Hannah Lindval (Sherilyn Fenn), která ale má co dělat, aby skutečně přežila. Naštěstí se nedaleko dočasně usídlil fotograf, který nedělá až tak zajímavé obrázky s modelkami.

 Sherilyn Fenn trochu zestárla. Ale jen trochu.

Samotný fotograf by nebyl až tak skvělou záchranou, ale fotograf si vybral jako průvodce do divočiny ostříleného lovce, který ví, jak to chodí. Lovec (James Remar) se má postarat o to, aby nebyly modelky a vlastně ani fotograf v nebezpečí, ale nikdo nepočítá s děsivým medvědem, který utekl mimo laboratoř a řádí venku. Zde se snímek snaží být až zbytečně dramatický a emotivní, ale holt si to vybral namísto velkého množství trikových scén.

 Holky se musí bránit samy.

Právě triková stránka je slabší. V první řadě medvěda vidíte na záběru z kamery příliš brzy. To je škoda. Na druhou stranu zvíře následně v samotném dění už tolik neuvidíte, a jedná se spíše o detaily, případně záběry z větší dálky. Ale daří se udržet dramatickou rovinu, a přesto, že víte, jak snímek dopadne, kdo přežije, tak to není tak zle natočeno a jako béčko to za mě funguje.

 A to je to mrtvé.

Sherily Fenn nám trochu zestárla, ale můj oblíbenec James Remar je v dobré formě a prezentuje přesně takovou postavu, kterou jsem od něj v rámci zápletky očekával. Snímek „Unnatural“ má pořádného záporáka a nakonec má i skvěle ujeté finále, respektive způsob, jakým se zlého zvířete zbaví. Připojila se i trocha té společenské kritiky, a za mě je to fajn průměr.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (survival, zvířata)


Přidat komentář