Until Dawn (2020)

20%
Francouzský pokus o reality show, který nevyšel.

Until Dawn

8 dílů, 2020

 

Hrají: Ornella Fleury, Alban Ivanov, Ahmed Sylla

 

Nebudu lhát, protože si nemyslím, že by se seriál „Until Dawn“, který je uváděn i pod českým názvem „Do svítání“ nebo pod francouzským „Jusqu'à l'aube“ nějak moc povedl. Jeho jedinou výhodou je skutečnost, že se jedná o seriál, který má jen osm dílů, tím končí, a navíc každý díl má jen dvacetiminutovou stopáž, která je standardní spíše pro sitcom než pro hororový seriál.

Tlupa zajímavých postav.

Ale „Until Dawn“ vlastně něco ze sitcomu má. On tak opravdu koncipován je. Dokonce se jedná o sitcom natočený jako reality show, kdy skrz kamery sledujeme to, co se postavám skutečně děje. Anebo tak to má trochu působit. Jenže to by nesměli být hlavními postavami komici, kteří chtějí svoje publikum hlavně bavit. Bohužel humor a horor spolu ne vždy fungují dobře.

Trochu černobílé.

Máte také škodolibou radost, když se vám podaří na někoho bafnout? Pořádně se lekne, začne ječet, doslova na něm vidíte, jak by se v něm krve nedořezal. Jasně, koho by to nebavilo, kdo není alespoň trochu škodolibý? Jenže to, co vás baví chvilku, co možná jednou zafunguje docela dobře, ale pokud to budete dělat často, ztratí to kouzlo, tak na tom tvůrci vystavěli celý seriál.

Ještě jednou.

Seriál „Until Dawn“ vlastně není o ničem jiném než o tom, že jsou komici zavřeni na tajemných, děsivých, opuštěných místech a navzájem se snaží překonat. Jednoduše udělat návštěvu pro ostatní komiky tak strašidelnou, že je nikdo jiný nepřekoná. Bohužel je zde skutečně jen několik málo scén, které je možné považovat za alespoň trochu děsivé, překvapivé nebo vtipné.

A nakonec zase barva.

Francouzský seriál „Until Dawn“ je naštěstí velmi rychlá jednohubka, kterou celkem snadno skousnete, ale stejně rychle na ni zapomenete, protože nemá smysl zde hledat momenty, které by byly skutečně děsivé, ale bohužel nemá ani cenu zde hledat chvíle, kdy byste se bavili. A bohužel tahle minisérie bavit měla, jen se jí to nějak nepovedlo a vy se u ní zrovna moc nenasmějete.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář