Urufu gai: Moero okami-otoko

70%
Trocha povedené japonské akce.

Urufu gai: Moero ôkami-otoko

Japonsko, 1975, 86 minut

 

Režie: Kazuhiko Yamaguchi

Scénář: Fumio Kônami podle manga série Kazumasy Hiraie

Hrají:

Shin'ichi Chiba (Akira Inugami)

Kyôsuke Machida (Kato)

 

Čekat od snímku „Urufu gai: Moero ôkami-otoko“, který je přece jen trochu známější pod anglickým názvem „Wolf Guy“ nebo „Wolfguy“, že to bude čistý horor, to je hodně krátkozraké, protože nic takového samozřejmě nedostanete. Snímek „Urufu gai: Moero ôkami-otoko“ je možné označit za multižánrový a horor je jen jedním z těch, které se tu objevují.

Drsňák!

Kromě hororu to je především akční film v dramatickém hávu, kdy došlo k události, která poznamenala hned několik osudů. Do toho vstupuje fantastický prvek, jakéhosi prokletí a schopností, které jsou nad rámec těch klasických lidských. Možná je v tom i trochu romantiky, ale to jen trochu, nahota však nechybí. Horor se pak projevuje hlavně v exploatačních scénách.

Krásná barva krve.

Hlavní roli ve filmu ztvárnil Shin'ichi Chiba, ve světě spíše známý jako Sonny Chiba. Ten je jediným přeživším klanu vlkodlaků, kteří žili v jedné uzavřené vesnici. Díky tomu, že má velmi speciální schopnosti, může je využívat k tomu, aby řešil kriminální činy, jež nejsou tak úplně ve standardní kompetenci japonské policie. A jeden takový případ je před ním. Něco totiž rve lidi na kusy.

Upoutaný jako Prometheus.

Není jasné, co to úplně je, ale Akira (jméno Chibovy postavy) se postupně dostává k tomu, že tu je mladá žena, zpěvačka, která má s mrtvolami podle všeho něco společného. A tak odhaluje tragickou událost, jež je příčinou toho, že dochází k velmi krvavým a drsným úmrtím mladých mužů. Když se nad tím člověk tak zamyslí, tak „Urufu gai: Moero ôkami-otoko“ je i revenge film.

Pořádně si zakouřit.

Japonský snímek „Urufu gai: Moero ôkami-otoko“ je určen především pro milovníky akčního filmu, i když ani jim nemusí sednout fantastické prvky, které se zde objevují. Ale tohle je Japonsko něco až tak divného to prostě není. Sonny Chiba na sebe skvěle strhává pozornost a fanoušci hororového žánru si mohou užít velmi dobré gore, které je místy pěkně nechutné. A to je dobře.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (vlkodlaci, béčka, vrazi)


Přidat komentář