Útočiště hrůzy (2008)

50%
Mělo to být útočiště. Mělo...

Útočiště hrůzy

Trailer Park of Terror

USA, 2008, 98 minut

 

Režie: Steven Goldman

Scénář: Timothy Dolan

Hrají: Nichole Hiltz, Lew Temple, Jeanette Brox

 

Snímek „Útočiště hrůzy“ je takovým tím typem hororu, u něhož si nebudete jistí, jestli se jedná o dobrý, nebo špatný film.  Budete ho sledovat a budete si říkat, že tam jsou nějaké cool prvky, ale stejně tak budete přemýšlet o tom, že je tu něco hodně špatně, že to nefunguje až tak dobře, jak byste si přáli. A ano, „Útočiště hrůzy“ je skutečně takový horor, kdy ani na konci si nemusíte být jistí.

To bude jízda.

Skupina mladých lidí, kteří nejsou zrovna dvakrát přizpůsobiví, a jejich oddaný pastor, se vydali autobusem na cestu, která by pro ně měla být osvětou. Mladí ale chtějí jen šukat a užívat si, nic moc jiného. Ale i jim se naruší plány, když dojde k bouři, která je zažene do starého kempu pro přívěsy, což je asi tak nejlepší místo, kde by mohli nebezpečnou bouři přečkat.

Dobrá parta.

Není to ale obyčejný kemp, je to tak trochu kouzelný kemp, protože zde žije Norma (Nicole Hiltz), tajemná žena, která má rozhodně nějaké tajemství, ale na mladé dokáže zapůsobit. A to nejen tím, že si vyprávějí příběhy. Mladí si chtějí užívat, a tak se dá předpokládat, že tady najdou to, co chtějí. Reverend se může jít bodnout. Ale ani děcka nebudou úplně v pohodě, protože Norma je nebezpečná.

To nebude jen mejkap.

Ve filmu „Útočiště hrůzy“ se jednoduše hraje na gore a na to, že tu budou docela hnusné scény. A ty zde jsou, o tom není pochyb. Baví a film baví někdy až moc, což je trochu problém. Zbytečně se snaží o to, aby se jednalo o komedii, jako kdyby horor, který má diváka zaujmout, musí být za každou cenu vtipný. Nutné to není a problematické je to i ve chvíli, kdy vlastně vůbec vtipný není.

Orgie?

Americký horor „Útočiště hrůzy“ je prostě jen takovým odlehčeným hororem, který má trochu vyděsit něčím hnusným, co se zde děje. Nakonec je to odhalení ohledně postav v kempu docela dobré, ale dostanete se k tomu přes epizody, jež až tak zajímavé nejsou. Ale rozhodně to je podívaná, která se dá snést. Neurazí vás, ale nemusí ani nadchnout. Prostě průměr.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (zvířata, vrazi)


Přidat komentář