V/H/S: Viral (2014)

40%
Trochu méně povedené filmové povídky.

V/H/S: Viral

USA, 2014, 81 minut

 

Režie: Justin Benson, Gregg Bishop, Todd Lincoln, Aaron Moorhead, Marcel Sarmiento a Nacho Vigalondo

Scénář: T. J. Cimfel, David White, Marcel Sarmiento, Gregg Bishop, Nacho Vigalondo, Justin Benson, Brad Miska, Todd Lincoln, Aaron Moorhead a Ed Dougherty

Hrají:

Emilia Ares Zoryan

Celia K. Milius

Steve Berens

Garrett Bales

 

Formát snímku „VHS“ celkem nadchnul, a to hlavně proto, že je určen v podstatě pro všechny filmaře. Je možné tak natočit krátký film, který může být relativně levný, ale přitom se ten film dostane do distribuce a bude možné o něm slyšet, protože první díl zaštítila celkem známá hororová jména. K tomuto dílu se přidala jména méně známá, zmizel VHS formát a ukázalo se, že to nebude fungovat vždy.

 Smrtka pěkná.

Sešlo se zde celkem dost tvůrců, kteří nejsou na první pohled až tak zajímaví, což se nakonec projevilo i v tom, že ani jejich výtvory nejsou na první pohled až tak parádní. Je zde nějaký podivný rámcový příběh, je zde nějaká snaha ukázat, že je to všechno točeno na ruční kameru, ale v některých případech je to skoro nesmyslné, protože budete mít pocit, že postavení té kamery je nelogické a že by tam mohl stát jedině klasický filmový kameraman a ne jen nějaká amatérská kamera, která něco náhodou zabrala.

 Hlavně to natočit na kameru.

To se projevilo hlavně u příběhu s kouzelným pláštěm, který ale jinak považuji za jeden z nejlepších. Má skvělý nápad a nakonec i trikové provedení je velmi dobré. To, že ta použitá kamera je tak nějak nesmyslná, to už je jiná věc, ale jinak jsem se u tohoto filmového příběhu bavil. Není to zrovna pocit, který u snímku „V/H/S: Viral“ můžete zažívat příliš často. Sem tam ale ano.

 Tomu se říká Jak-o-lantern!

Asi nejlepším, ve smyslu hororového filmu, je snímek „Parallel Monsters“, kdy se jedná o skutečně dobrý nápad se skvělým provedením, kdy máte strach z toho, co přijde. Podařilo se navíc vytvořit i hodně děsivé okamžiky a triky, na které jen tak snadno nezapomenete. To nakonec vede k tomu, že si ze snímku „V/H/S: Viral“ nebudete odnášet tak špatný dojem, přestože zbylé dvě povídky opravdu nestojí za nic.

 Bacha! Kouzelník!

Ani povídka se snahou natočit něco skvělého, ani povídka ze skateparku vás nevytrhnou a film by fungoval i bez nich, možná ještě lépe. Nemyslím si ale, že je to až takový průser, jen ty filmy celkově prostě nevynikají. Není zde žádná pecka, která by vás ohromila, vše je spíše průměrné až podprůměrné. A právě v takovém duchu je i film „V/H/S: Viral“ jako celek, kdy vás prostě nechytne.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář