V-Wars: 1. sezóna

50%
Že z tohohle nakonec vyleze nějaká ta upíří válka, to jsem ani nečekal.

V-Wars: 1. sezóna

10 dílů, 2020

 

Tvůrce: Sam Beck, Philip Bedard, Charlie Cleven

Hlavní postavy:

Ian Somerhalder (Luther Swann)

Adrian Holmes (Michael Fayne)

Jacky Lai (Kaylee Vo)

Kyle Breitkopf (Desmond Swann)

 

Tak nějak jsem nevěděl, co od seriálu „V-Wars“ čekat. Zaprvé nečtu anotace a oni navíc na Netflixu nějak komplexní nejsou. Prostě jen jedna věta, většinou. Zadruhé jsem si ale říkal, že to, jak první díl začínal, rozhodně neevokovalo nějaký seriál, kde by mělo dojít k válce mezi upíry, nebo k válce, kde na jedné straně budou upíři. Překvapilo mě, že k tomu ale nakonec přece jen došlo.

Taková zajímavá parta.

Na začátku sledujeme scénu, která je poměrně efektní, hlavně pokud máte rádi trochu té brutality i v televizní, respektive streamovací tvorbě. Pak se seznamujeme s hlavními postavami. Těmi jsou doktor Luther Swann (Ian Somerhalder) a Michael Fayne (Adrian Holmes). Swann je vědec, Fayne je jeho nejlepší kamarád, i když to spíš vypadá, že mu dělá řidiče.

Doktor na zemi.

Tihle dva se dostanou do vědecké laboratoře, kde došlo k neštěstí – viz první scéna, kterou nechci proradit, protože je prostě jako úvod fajn. Na téhle základě se ti dva nakazí nějakým virem – později se zjistí, že je to nějaký vor, který rozmrzl z ledovce. Docela cool nápad, i když to není nic vyloženě originálního. Z karantény se dostanou, ale s Michaelem není něco v pořádku.

Jsou pořád ještě kamarádi?

Takže, v podstatě jde o to, že se začne šířit virus – to máme už i z první ruky – ale v tomhle případě je to o tom, že tenhle virus způsobuje vampirismus. V první sezóně je těch proměn docela málo, ale když už na ně dojde, jsou docela super. Trochu něco ve stylu komiksu „30 dní dlouhá noc“, což se mi líbí. Jenže problém seriálu je v tom, že se tu víc kecá, než jedná. A to je zlé.

Asi už ne.

První sezóna seriálu „V-Wars“ ukazuje, kde jsou silné stránky seriálu a kde jsou slabiny. Silné stránky jsou v to, že to je zajímavé téma, má docela dobré postavy, jsou v tom emoce, které jsou přece jen cítit. A sem tam jsou zde dobré triky. Slabé stránky jsou v tom, že to není originální, ve vývoji dění je to celkem nuda a ty triky jsou na druhou stranu někdy otřesné, protože jsou digitální.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář