Valley of the Sasquatch (2015)

25%
V lese se potuluje něco vysokého a chlupatého.

Valley of the Sasquatch

USA, 2015, 92 minut

 

Režie: John Portanova

Scénář: John Portanova

Hrají:

Bill Oberst Jr. (Bauman)

Jason Vail (Roger Crew)

Miles Joris-Peyrafitte (Michael Crew)

D'Angelo Midili (Will Marx)

 

„Valley of the Sasquatch“ je jeden z těch názvů, které mi jako milovníkovi béčkových filmů s monstry zní docela slibně. Na jednu stranu je to něco z čeho se může vyklubat celkem příjemný film, kde půjde o to, jak přežít v souboji s nebezpečným monstrem, bude to napínavé, anebo se také může jednat o film, který bude nudný, klišovitý a z toho monstra zde moc nebude.

 Bill si vyšel na túru.

I když si snímek „Valley of the Sasquatch“ zvolil v podstatě takovou střední cestu, kdy toho monstra vidíme dost, ale příběh přitom není nějak moc povedený, nakonec to sklouzává spíše k tomu podprůměru, protože ve filmu „Valley of the Sasquatch“ prostě nenajdete nic, co by bylo skutečně povedené, co by bylo skutečně dobré, co by bylo jednoduše na první pohled zajímavé.

 Něco je sleduje.

Na začátku máme jednoho zálesáka v podání Billa Obersta Jr., který si na vlastní triko putuje lesem. Je jasné, že se mu musí něco stát, a tak na to jen čekáme. Potom se seznamujeme s jinou skupinou lidí, která také míří do lesa, a je jasné, že i téhle skupině se něco musí stát. Ale teprve s touto skupinou se skutečně dostáváme k tomu, že se více podíváme na příšeru v názvu filmu.

 Umí se bránit.

Snímek stojí jen na tom, že jsou zde nějaké postavy, které nejsou zrovna moc zábavné, je zde příšera, která by to měla táhnout, ale není zde žádná větší nosná myšlenka. Prostě se hraje jen na to, že se objeví sasquatch, chce zabíjet, pravděpodobně, a skupina, která se mu snaží postavit, nebude dost silná na to, aby mu odolala. Jediné, co je pozitivní, tak to je design monstra, který je fajn.

 I na krev dojde.

„Valley of the Sasquatch“ není vyloženě špatný snímek, na monster movie je to celkem standardní, ale prostě to nepřináší nic navíc, nic, kvůli čemu by skutečně stálo za to se na film kouknout. Monstrum vypadá dobře, ale to by vypadalo i v něčem kratším nebo v nějaké fotografické knize. Prostě je to trochu nuda, která vás nedokáže vytrhnout a žánrově vám nic moc světoborného nenabídne. Jelo se na moc velkou jistotu, bez nápadu.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (příšery, survival)


Přidat komentář