Vamp U (2013)

50%
Upírská komedie, to je docela riziko, ale "Vamp U" je alespoň takový průměr. Neohromí, ale zase tolik neurazí.

Vamp U

USA, 2013, 100 minut

 

Režie: Matt Jespersen a Maclain Nelson

Scénář: Matt Jespersen a Maclain Nelson

Hrají:

Julie Gonzalo (Chris Keller / Mary Lipinsky)

Adam Johnson (Wayne Gretzky)

Gary Cole (Arthur Levine)

Maclain Nelson (Fred Green)

 

Wayne Gretzky je upír. Ne, nemyslím toho hokejistu, ten je pořád člověkem, alespoň jak je veřejně známo. Jmenuje se tak jeden učitel historie, podle všeho jeden z nejlepších a nejzábavnějších učitelů tohoto těžko snesitelného předmětu. Je na něm znát, že není úplně normální. Historické události popisuje tak, jako kdyby u nich skutečně byl, za slunečných dnů chodí s černým deštníkem nad hlavou a navíc to před všemi úplně netají. Divák je si poměrně jistý velmi brzy. Přesvědčí se o tom i další lidé.

Hele, co mám!

Do školy nastoupila Chris Keller a hned její první setkání s profesorem Gretzkym je osudové. Podívají se na sebe a jí dojde dech, on sám se dokonce rovnou složí. Je to jako zásah z čistého nebe. Ona se do něj zamiluje na první pohled a on do ní také, protože je naprosto stejná jako jeho dávná láska, kterou kdysi sám zabil. Od té doby je také impotentní, což v jeho případě znamená, že jeho špičáky nejsou schopny vyjet, aby se mohl nakrmit. Když je ale s Chris, je to naprosto jiné.

A hele, co mám já!

Díky své vázanosti na dívku se do ní jednou zakousne a ona se promění. To v ní samozřejmě probudí obrovský hlad. Ještě před tím má poměr s profesorem, což se nelíbí jejímu kamarádovi Fredovi, který tak trochu doufal, že by s Chris něco mohl mít. S charismatem profesora si ale těžko zadá a vedle něj vypadá jen jako nadržený trouba. Alespoň pro Chris ano. Fred se však musí spojit s profesorem a ještě se svým kamarádem Tomem, aby se vyrovnali s hrozbou upírů, kteří se po univerzitě začínají šířit.

Hele, co já nemám.

„Vamp U“ je komedie, pokud jste to doposud nepoznali. Sem tam se tu objeví vtip, který není úplně špatný a stojí za pozornost. Ale není to zase v konečném výsledku takový film, u kterého byste se bavili od začátku do konce. Má hluchá místa. Romantická pasáž je poměrně dlouhá, akční scény jsou jen tak nějak odbyté, o gore se opravdu moc nedá mluvit. Prostě všude je samá krev, ale s tím se dalo u upířího hororu celkem počítat. Postavy nejsou špatné a dokážou vás provést celým filmem. Hlavně mladé herečky byly většinou vybrány tak, aby lahodily mužskému oku.

On ji prostě miluje.

Jako konečný verdikt nechci uvést něco, co by film shodilo. Myslím, že se jedná o komedii, která by mohla potenciálně zaujmout poměrně široké obecenstvo, ale na to, aby se z toho stala úplná pecka, tomu ještě hodně chybí. Trochu ikoničtější postavy, více humoru, méně nudných pasáží, něco skutečně originálního. Jak ale říkám, mohlo to být ještě mnohem horší, mohlo to dopadnout hodně špatně, ale já jsem se celkem dobře bavil. Alespoň mimo ty méně zajímavé pasáže.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (upíři, příšery, vrazi, komedie)


Přidat komentář