Vampyres (2015)

50%
Španělské upírky zaujmou.

Vampyres

Španělsko, 2015, 76 minut

 

Režie: Víctor Matellano

Scénář: Víctor Matellano a José Ramón Larraz

Hrají:

Marta Flich (Fran)

Almudena León (Miriam)

Alina Nastase (Ann)

Fele Martínez (Peter)

 

Když se podíváte na plakát španělského snímku „Vampyres“, budete mít pocit, že se jedná o film, který jde v tradici lesbických upírských filmů, bude se snažit být sexy a dorazit vás spojením erotiky a násilí, v tomhle případě tedy hlavně sáním krve. Pokud si tohle představujete, tak to je přesně to, co se snímkem „Vampyres“ dostanete, pokud se na něj začnete dívat.

 Kdo to je za tebou?

I když se snímek tváří jako něco, co má základní děj, tento sám o sobě není tak důležitý jako samotné scény s upírkami. Už od začátku je jasné, na co se tvůrci chtěli zaměřit, a v tomhle ohledu jim to naplno vyšlo. Hlavní představitelky jsou sexy, jsou odvážné a ukážou toho divákovi dost. Navíc jsou scény aranžovány tak, aby propojení smyslnosti a krve bylo esteticky zajímavé, ač v bizarním smyslu slova.

 Budeme malovat?

Základní příběh se točí kolem toho, že zde máme trojici lidí, kteří se snaží přijít na to, co se děje v okolí jednoho statku, jaké je jeho tajemství. Náběh na film ve stylu hororu „Záhada Blair Witch“ zde sice je, ale na to se tvůrci naštěstí vykašlali, nejedná se o žádné found footage, ale v podstatě erotický survival, nebo možná ještě lépe torture porn, kdy toho zabíjení a mučení není tolik, ale když už na ně dojde, je to dobře provedeno.

 Krásná kompozice.

Snímek se plně soustředí na herečky v hlavních rolích. Marta Flich a Almudena León jsou pro kameru nejdůležitější, jsou v záběru velkou část stopáže a docela si to užívají. Teď nemyslím jen těmi nahými scénami. Chtějí ale být před kamerou a předvádějí se. To nakonec vede k tomu, že některé scény trochu vybočují a jsou možná až moc přehrávané – viz scéna s „odřezáváním“ jazyka. Jinak ale jsou ony těmi, kdo film táhne.

 Ten si to moc neužívá.

„Vampyres“ nemá být objevný snímek, ale je to snímek, který navazuje na starou mytologii/historii – hraběnka Báthory – ale i na tradici podobných filmů, jako je například „Les lèvres rouges“, abych zmínil jeden, který je součástí „101 hororů, které musíte vidět, než zemřete“. V tom, co od filmu očekáváte, dostanete určitou satisfakci, ale nic navíc než lesbický upírský snímek to není.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář