Van Helsing: 2. sezóna

30%
Ani druhá sezóna mě nepřesvědčila o kvalitách seriálu.

Van Helsing: 2. sezóna

13 dílů, 2017

 

Tvůrce: Neil LaBute, Gorrman Lee, Shevon Singh a další

Hlavní postavy:

Kelly Overton (Vanessa Van Helsing)

Jonathan Scarfe (Axel Miller)

Aleks Paunovic (Julius)

 

Myslel jsem si, že třeba druhá sezóna by mohla být lepší, přece jenom má seriál už více sezón, takže bude muset mít nějakou kvalitu, která nutí diváky se dívat a tvůrce pokračovat v téhle „jízdě“. Jenže ani po druhé sezóně jsem nepřišel na důvody toho, proč by tohle měla být skvělá podívaná. Stále jsem sledoval několik postav, jejichž osudy mě nijak extra nezajímaly.

Asi zánět spojivek.

Ale dobře, přece jen jsou tu nějaké pozitivní efekty. V první řadě je to skutečnost, že když už se na nějaké týpky díváte dvacet tři dílů, kdy jeden má oněch klasických čtyřicet minut, dostaví se efekt, že vám na nich alespoň trochu záleží, nebo se s nimi prostě nějak sžijete. To se podařilo i u seriálu „Van Helsing“. V mém případě tedy jen do té míry, kdy mi postavy nevadí.

Tak máš meč, a co?

Mnohem zajímavější než kladné postavy, které jsou tu nesmírně nudné – Vanessa Van Helsing je v podstatě něco jako Blade, a pokud ne Blade, tak prostě takový ten upír, co není upír, na tom není nic moc originálního – jsou záporáci, kteří se tu místy projevují jako skutečně pořádné svině. Na konci už jsou gore efekty skutečně hodné hororu. A to se mi prostě líbilo.

To je ale huba.

Co se mi líbilo, to je skutečnost, jak je příběh roztahaný a nic moc se zde neděje. Jako kdyby se celou dobu čekalo až na to, že přijde nějaká pořádně drsná scéna. A k tomu opravdu došlo. Ale je to na konci sezóny. Jinak se to snaží o emotivní scény, je tu hodně křiku a pláče, ale k čemu mi to je, když jsem se s postavami nedokázal ztotožnit a prostě jen sleduji, jak to s nimi smýká sem a tam.

Asi vidí něco zlého.

Druhá sezóna seriálu „Van Helsing“ jen pokračuje ve směru, který byl nastolen první sezónou. Je to upíří survival, který má blízko k zombie survivalu. A není to originální, až moc to někdy křičí, že tohle je prostě jen trochu jiná kopie „Walking Dead“. I namachrovanost některých postav je vskutku otravná, podobně jako je tomu u zombie seriálu. Ale tam můžete mít někoho rádi.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář