Van Helsing: 3. sezóna

50%
Pomalinku pozvolna se tahle série zvedá.

Van Helsing: 3. sezóna

13 dílů, 2018

 

Tvůrce: Neil LaBute, Gorrman Lee, Shevon Singh a další

Hlavní postavy:

Kelly Overton (Vanessa Van Helsing)

Jonathan Scarfe (Axel Miller)

Aleks Paunovic (Julius)

 

Na třetí sérii je fajn, že se trochu rozjela, že přece jen je vidět, že nabírá dech, ale na druhou stranu nemám pocit, že by to bylo až tak silné nadechnutí, že by z tohoto seriálu mohlo být něco skutečně výjimečného. Pořád máte pocit, že je to jen taková trochu drsnější televizní podívaná, na které je vidět, že nebylo rozpočtu tolik, kolik by to chtělo na něco vskutku výjimečného.

Cool baba.

Ono když si přečtete anotaci třetí série, tak nějak vám to dá obrázek o tom, co je vlastně tenhle seriál zač: „Vanessa a Scarlett začnou pátrat po čtyřech Starších, jejichž totemy dokážou vzkřísit Temného. Nová hrozba, kterou představují denní upíři, stále roste.“ No jo, vylézá nám z toho takové temnější fantasy lehce dobrodružného charakteru. Nebude i Vampire Indiana Jones nebo něco podobného?

Co to je za poklady?

Nemůžu si pomoct, ale Vanessa Van Helsing prostě není postava, kterou bych si jakkoli oblíbil. Ona není vyloženě špatná, ale není ani nijak výjimečná. Je to silná ženská hrdinka, která má speciální schopnosti, ale svět, kde se vyskytuje, je takový nijaký, prostě jen banda upírů, která se musí nějak vyvíjet, aby souboje s nimi byli náročnější a aby oni sami nebyli jen trapné svíčky za dne hořící.

Podřízne? Nepodřízne?

Třetí série seriálu „Van Helsing“ přináší lehký vývoj v tom, že jsou zde nějaké nové postavy, které jsou celkem zajímavé, minimálně v oblasti záporáků se ukazuje, že tu ještě nějaký potenciál je, i když to znamená, že to je potenciál směrem ke zrůdám. Ale jo, zrovna tohle je něco, co já ocením. Trikově se série zlepšuje a sem tam ani souboje nejsou tak toporné jako v předchozích dvou sériích.

Udrží ho?

Třetí sezóna amerického seriálu „Van Helsing“ je trochu zlepšení oproti předcházejícím dílům, ale není to skok do neznáma, není to riziko, je to pořád jen hraní na jistotu a přidávání dalších a dalších postav, které mají potenciál dění trochu oživit. A sem tam to i funguje. Ale za ty historické díly bych scénáristy asi nejradši propustili. No ale jede se dál a čtvrté série je před námi.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář