Vanishing on 7th Street (2010)

35%
Ani přítomnost mladého Anakina Skywalkera tenhle film nezachránila.

Vanishing on 7th Street

USA, 2010, 92 minut

 

Režie: Brad Anderson

Scénář: Anthony Jaswinski

Hrají:

Hayden Christensen (Luke)

John Leguizamo (Paul)

Thandie Newton (Rosemary)

Jacob Latimore (James)

 

O filmu jsem věděl již v roce 2010, kdy šel ven a kdy já jsem ještě odebíral „Fangorii“. Jenže pak se mi nějak vytratil z paměti a já jsem si na něj vzpomněl až po pěti letech. Byl jsem docela zvědavý, protože jsem věděl, že už v tom roce 2010 mě zápletka celkem zaujala, ale asi mě trochu rozhodila hodnocení, která se pak po uvedení filmu objevila. No, nakonec jsem se stejně musel přesvědčit sám.

 V těch scénách je nějak málo světla.

„Vanishing on 7th Street“ by se dalo přeložit jako „Zmizení na Sedmé ulici“, když budu doslovný, ale ve skutečnosti se nejedná jen o 7th Street, ale o celý svět, alespoň pokud se dá soudit. A kdo že to vlastně mizí? Tak samozřejmě lidé. Na začátku sledujeme pracovníka kina Paula (John Leguizamo), jak si v klidu pracuje, když se najednou všichni ostatní vypaří. Co se sakra s ostatními stalo? Kam se poděli?

 No jo, jsem to já, Darth Vader.

Podobnou zkušenost má i Luke (Hayden Christensen), který se probudí, chystá se do práce, ale najednou zjistí, že je na ulici sám. Úplně sám. No dobře, skoro sám, protože postupně zjišťuje, že jsou zde další přeživší, jako třeba i Paul, s kterým se setká. Luke, Paul, Rosemay a James jsou pak hlavními postavami, které se tak trochu snaží zjistit, co se vlastně stalo, ale hlavně se snaží přežít, protože po nich očividně něco jde.

 Snad se jim schovám.

Nápad, s kterým film přišel, je dobrý. Není originální, ale je dobrý. Vždycky se mi líbí minimum postav, ale ono v tomhle případě není až tak důležité, aby tvůrci dobře začali, ale je strašně důležité, aby hlavně dobře pokračovali a film vhodně zakončili. To se v případě snímku „Vanishing on 7th Street“ nestalo, protože napětí se vytrácí brzy, hororová atmosféra zde v podstatě není a s postavami se dá jen těžko sžít. I díky nim vás to nebude bavit, protože to nejsou zajímavé charaktery, které navíc nejsou ani nijak dobře zahrány.

 Hlavně dělat mrtvýho brouka.

Tvůrci filmu „Vanishing on 7th Street“ se asi hodně koukali na „Ztracené“ a strašně se jim líbil prvek mlhy, která se zde objevila a která požírala lidi. A tak – aby to nebylo tak trapné – si řekli, že místo mlhy zvolí stíny a budou mít pořádný horor, který navíc bude mít ještě nějaký filosofický přesah. Haha! Nic takového se nekoná a vy nedostáváte zajímavý ani dobrý film. Škoda, ale u podobného začátku musí divák s takovým průběhem počítat.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (mysteriózní)


Přidat komentář