Varan vs. Kobra (2005)

20%
Těch zvířat, co se mohou utkat ve svých obrovských podobách, je hodně.

Varan vs. Kobra

Komodo vs. Cobra

USA, 2005, 94 minut

 

Režie: Jim Wynorski

Scénář: William Langlois a Jim Wynorski

Hrají:

Michael Paré (Mike A. Stoddard)

Michelle Borth (Dr. Susan Richardson)

Ryan McTavish (Jerry Ryan)

Renee Talbert (Carrie)

 

Co si budeme povídat, když vidíte, že se snímek jmenuje „Varan vs. Kobra“ a že jeho režisérem je Jim Wynorski, nebudete čekat, že to bude nějaké velké umění. Vlastně nebudete čekat vůbec nic, kromě toho, že to bude prostě špatné. A ono to špatné je. Dalo by se toho snést hodně, ale ty digitální potvory jsou tu opravdu hodně špatné. Na takové triky se prostě dívat nechci.

Varan.

Ty triky jsou o to horší, že herci až tak špatní nejsou. Michael Paré se i v takové levné blbosti snaží o to, aby podal výkon, který bude relativně kvalitní. Tu postavu mu věříte a je sakra obdivuhodné že se herec snaží i u filmu, u něhož prostě od začátku musí vědět, že tohle si moc nevydělá a je to určené opravdu jen pro úzkou komunitu nadšenců. Ale tak pravda, šlo o televizní film, takže měl šanci, že se dostane rovnou k širšímu publiku.

Varan vs člověk.

Pravda, Michael Paré měl na filmu osobní zájmy, protože se rozhodl, že ho bude i produkovat, tak se asi snažil, aby top alespoň v nějakém ohledu fungovalo. A ano, v jeho podání to docela funguje. Je to herec, který vám nevadí, jemuž věříte v podstatě jakoukoli roli. Snímek „Varan vs. Kobra“ je toho jasným důkazem. A v jeho podání vás možná bude i bavit.

Varan vs kobra.

Příběh není nijak komplikovaný, což také není žádné překvapení. Objevil se nový, neznámý ostrov, kam je vyslána skupina ozbrojenců. Přece jen tam nejdřív nepošlete lidi, aby ho kolonizovali, ale nejdřív prozkoumáte, jestli je bezpečný. Lidská podezíravost je prostě silná. Komando zde učiní neskutečný objev – na ostrově žije obrovský varan. A aby toho nebylo málo, je tu i obrovská kobra.

Varan vs kobra vs vrtulník.

Pokud se u většiny filmů, kde jsou obrovská monstra, těšíte na scény, kde se monstrum objeví, a nebaví vás scény, kde není a kde se jen kecá, snímek „Varan vs. Kobra“ je přesný opakem. Zde vás nebudou bavit scény s monstry a budete si užívat scény, kde jsou je lidé a kde se snaží herci trochu hrát. Ani tak vás ale snímek moc nenadchne, protože je to prostě slabé. Hodně slabé.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (béčka, zvířata)


Přidat komentář