Velvet Buzzsaw (2019)

40%
Mohl to být zajímavý film, ale bohužel nebyl.

Velvet Buzzsaw

USA, 2019, 113 minut

 

Režie: Dan Gilroy

Scénář: Dan Gilroy

Hrají:

Jake Gyllenhaal (Morf Vandewalt)

Rene Russo (Rhodora Haze)

Zawe Ashton (Josephina)

Tom Sturridge (Jon Dondon)

 

Dvouhodinové nic. I tak by se dal označit snímek „Velvet Buzzsaw“, který je skvěle natočený, má parádní obsazení, kdy hned čtveřice herců patří do první ligy – anebo já je tak alespoň vnímám – je tu parádní námět. Jenže pak je tu samotné provedení, které všechno tohle prostě poslalo do kopru. U takového snímku je to obrovská škoda. Tady člověk prostě čekal víc. Mnohem víc.

Cool brejle.

Začátek je takový, že nám to trochu evokuje snímek „Slídil“ od stejného tvůrce. Nemluvě o tom, že zde ještě hrají Jake Gyllenhaal a Rene Russo, což propojení obou filmů umocňuje ještě více. Rene hraje Rhodoru Haze, majitelku galerie, Jake pak uměleckého kritika, Morfa Wandewalta, což jen propojení obou snímků ještě umocňuje, protože i zde je v kontaktu s postavou Rene, která zde hraje hodně drsnou ženu. Ale pak už se hraje na trochu jinou strunu.

Dobrej tým.

Postavou, která dá všechno do chodu, je ale Josephina (Zawe Ashton), která pro Rhodoru pracuje a která náhodou přijde ke sbírce umění. Tu měl doma její soused, jenž byl autorem. Starý muž náhle zemřel, v podstatě by se dalo říct, že Josephině rovnou v náruči. A i když chtě, aby bylo jeho umění po jeho smrti zničeno, Josephina se rozhodla, že to by byla velká škoda.

V růžový jí to sekne.

Lidé jsou po nových obrazech jako žhaví, ale postupně se začíná zdát, že s nimi není něco v pořádku. Jako kdyby nějak negativně působily na své majitele. Jako kdyby v nich bylo něco temného. A tam, kde byl potenciál pro to, aby to začalo být pořádně drsné, aby se začalo odhalovat nějaké tajemství, tam je najednou snímek neskutečně roztahaný a celý svůj potenciál dokáže zabít.

Koujou pikle?

Jasně, ve filmu „Velvet Buzzsaw“ jsou docela dobré, drsné scény, ale je to málo. Tady toho mohlo být víc, stačilo by vynechat všechny ty nezáživné scény, kde se nic neděje. Byla tu v podstatě jen jedna scéna, která se mi líbila a pravdu mě zaujala, a ta byla na samotném konci. A to máte pocit, že je to spíš taková srandička, která mrkne na diváky, i když své opodstatnění má. Bohužel jinak je tohle hodně nevyužitý potenciál.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové, vrazi)


Přidat komentář