Verotika (2019)

10%
Když muzikant natočí horor...

Verotika

USA, 2019, 90 minut

 

Režie: Glenn Danzig

Scénář: Glenn Danzig

Hrají: Ashley Wisdom, Rachel Alig, Alice Tate

 

Glenn Danzig, což je normálně hudebník, jehož jméno je spojeno s uskupeními jako The Misfits a Danzig, které obě ještě fungují, na rozdíl od Samhain, což je předchůdce Danzig. No, ať tak, nebo tak, pořád to není něco, co by mě až tak zaujalo, co by představovalo žánr, který bych poslouchal. Ale Glenn Danzig se rozhodl, že si natočí i film, a tím se stala právě „Verotika“.

Scéna má být cool.

Americký snímek „Verotika“ je v podstatě povídkovým hororem, kdy všechny povídky napsal a zrežíroval Danzig sám, nejedná se tedy o kompilaci více autorů. To by mohlo být slibné alespoň v tom smyslu, že zde bude zachová jednotný styl. U toho je ale problém, že Danzig má vkus, který nesedne skoro nikomu, marně jsem hledal na filmu něco, co by mohlo být zajímavé pro většinu.

Sám pan tvůrce.

Je tu jakési monstrum s ženskou podobou, které má krvavé choutky a jež je naší vypravěčkou. Ta nás uvede do každého příběhu, i když si nakonec řeknete, jestli bylo nutné, aby zde nějaká uvaděčka byla. Ne, až tak nutné to skutečně nebylo, asi by stačilo, kdyby za sebou byly ty snímky seřazené prostě jen tak, jak je tvůrce natočil, hledat v nich něco hlubšího opravdu nemá smysl.

A ještě jednou.

Glenn Danzig má očividně slabinu pro prsaté ženy, u nichž mu moc nevadí, že jsou uměle vylepšené, a to nejen v hrudní části, ale i v oblasti obličeje. Rád je obsadil do svého filmu a kamera se na ně často kouká. Přiznám se, trochu mi to vadí, mám radši přirozenost. Problém je ale pak spíš v tom, že dámy, co se zde objevují, neumí hrát. A tak Glenn více sází na triky a krev. A ani to není dobré.

Krvavé to celkem je.

Americký snímek „Verotika“ je pokusem o představení vlastního uchopení hororu, což by se dalo brát, protože Glenn Danzig je především hudebník. Ale tohle, co nám tu předvádí, je jednoznačně ukázkou toho, že by se měl držet svého řemesla, protože svým pojetím osloví buď skalní fanoušky, nebo diváky, kteří mají rádi dno. Já až takové dno nemusím. „Verotika“ mě spíše odpuzovala, ale nikoli svým gore.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (gore, vrazi)


Přidat komentář