Vetřelec z hlubin (1989)

40%
Italská variace na vetřelce, skoro bez vetřelce.

Vetřelec z hlubin

Alien degli abissi

Itálie, 1989, 90 minut

 

Režie: Antonio Margheriti

Scénář: Tito Carpi

Hrají:

Daniel Bosch (Bob)

Marina Giulia Cavalli (Jane)

Luciano Pigozzi (Dr. Geoffrey)

Robert Marius (Lee)

 

Snímek „Vetřelec z hlubin“ má trochu matoucí název. Tak nějak byste čekali, že pod tímhle názvem se objeví něco, co bude sci-fi, co bude hrát na to, že je zde monstrum, které se nachází v hlubinách, ale jak po hodině zjistíte, tohle je snímek, který se ve skutečnosti zaměřil na něco jiného. Tahle skutečnost je po nějaké době lehce či více iritující, protože máte pocit, že tohle jste si „neobjednali“.

 Spolu možná mají šanci.

„Vetřelec z hlubin“ vypráví o tom, jak se dvojice mladých lidí, ona a on, tedy Jane a Lee, dostanou na jeden odlehlý ostrov, aby zde natočili nějaký materiál, který by dokázal, že je ostrov využíván soukromou společností k tomu, aby zde dělala pokusy, které nejsou úplně v souladu s tím, co je správné. Film tedy začíná jako ekologická agitace a jako takový nějakou dobu pokračuje.

 Na každého dojde.

Dvojice to nemá moc jednoduché. Na ostrov se sice dostanou ještě celkem v pohodě, ale vojáci jsou zde bdělí a brzy je vystopují. Začíná boj o život, anebo alespoň snaha o to, aby dvojice nepadla do rukou nebezpečných vojáků. Naštěstí ale na ostrově ještě žije jeden člověk, prostě Bob, který by jim mohl pomoct. Nebo alespoň Jane, protože Lee se brzy do zajetí dostane. Ústřední dvojicí se tedy stává Jane a Bob.

 Ono se něco nakonec opravdu objeví!

Jane hodně pomáhají hadi, kteří se na ostrově vyskytují ve velkém množství a jsou velmi jedovatí, což je nevýhoda pro vojáky. Jenže tohle tak nějak není to, co jste s názvem očekávali. A pak to přijde, skoro na samém konci se opravdu objeví něco, co by se dalo nazvat vetřelcem. Je zde jakýsi tvor, který žije v jeskyních a je děsivý. Nebo by takový měl být.

 A je to velké!

„Vetřelec z hlubin“ je tak celkem standardně špatné italské béčko, kdy v tomhle případě je škoda, že to monstrum je zde skutečně minimálně, protože příběh, ve své hloupé naivitě, mě docela bavil, a postavám se podařilo, aby mě neodradily již po několika minutách. Vlastně jsem byl docela zvědavý, jak se to vyvine. Ale nevím, co jsem vlastně čekal, protože se to nevyvinulo nikam.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, survival)


Přidat komentář