VFW (2019)

50%
Parta starších pánů si dokáže, že na to pořád mají.

VFW

USA, 2019, 92 minut

 

Režie: Joe Begos

Scénář: Max Brallier, Matthew McArdle

Hrají:

Stephen Lang (Fred Parras)

William Sadler (Walter Reed)

Fred Williamson (Abe Hawkins)

Martin Kove (Lou Clayton)

 

Pokud byste náhodou nevěděli, co znamená VFW – já jsem to před sledováním snímku „VFW“ nevěděl – tak se jedná o zkratku slov „The Veterans of Foreign Wars (of the US)“. Tedy (Američtí) veteráni zahraničních válek. Skoro se mi to chtělo přeložit jako „cizích válek“, ale přece jen by měl pojem vyjádřit skutečnost, že se odehrávaly vlky v zahraničí, nikoli to, že tam Američané neměli co dělat.

Tak jsme tady.

Tohle označení je důležité, protože hlavními postavami je skupina veteránů. A když se podíváte na jména herců, musí se uznat, že tvůrci vybrali prostě dobře – Stephen Lang, William Sadler, Fred Williamson, Martin Kove, George Wendt. Všechno to jsou pěkná béčková jména, tváře, které ve filmech rádi vidíte, i když většinou ve vedlejších rolích nebo zapadlejších filmech.

Divná parta.

Stephen Lang ale v hororovém žánru prokázal, že je dobrým tahounem, což se potvrdilo i v tomhle případě a on je tím pravým vůdcem skupiny veteránů, kteří chtějí bránit svoje teritorium před útokem drogových dealerů, kteří mají k ruce celkem nebezpečnou zbraň – mutanty.  A je jasné, že tu dojde na střílení, na akci, dojde na krev, dojde nejspíš i na nějaké ty emoce.

Trochu ulítl asi...

Snímek „VFW“ není nic jiného než další snímek o tom, jak se i staříci, nebo skoro staříci dokážou ubránit. Jak jsou sice staří, ale pořád to mají v sobě a nepřijde si na ně žádná hrozba. Ani drogoví dealeři, ani mutanti. Není to nic originálního, ale provedení je natolik dobré, aby vás to strhlo. A díky tomu, že jsou zde celkem známé tváře, budete s průběhem asi celkem spokojeni.

Asi se tam všichni mračí.

Americký snímek „VFW“ není nějaké velké pokoukání, je to hororové akční béčko a nic víc od něho prostě čekat nesmíte. Pokud máte větší očekávání, budete zákonitě zklamáni. Ale jinak je to dostatečně krvavé, jsou zde postavy, které se vám mohou zalíbit, i když jejich úvodní dialogy nejsou zrovna závratné, ale aspoň se s nimi seznámíte, no a pak je zde dost akce, aby vás to neunudilo do konce.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (gore, vrazi)


Přidat komentář