Victor Crowley (2017)

20%
Victor Crowley se vrací. Bohužel...

Victor Crowley

USA, 2017, 83 minut

 

Režie: Adam Green

Scénář: Adam Green

Hrají:

Parry Shen

Kane Hodder

Laura Ortiz

Dave Sheridan

 

Snímek „Victor Crowley“ je pokračováním snímků ze série „Hatchet“, kterou má celou dobu na svědomí Adam Green, jenž svoje dítko ani tentokrát nepustil. Netvrdím, že e to dobře nebo špatně, asi by bylo celkem jedno, kdyby se už žádný film s Crowleym neobjevil, protože by tím rozhodně nikdo moc netrpěl. Naopak si člověk řekne, že snímek „Victor Crowley“ už byl hodně zbytečný.

Prostě postavičky...

Adam Green nerežíroval všechny tři snímky s názvem „Hatchet“, ten třetí přenechal, i když k němu napsal scénář. A pak si řekl, že by bylo super se vrátit ke kořenům a zaměřit se na postavu a její další řádění. Vznikl z toho skutečně otravný film, který nese název „Victor Crowley“ a který se snaží o vytvoření hororové komedie s tím, že se nakonec nedaří ani jeden aspekt.

A další účastníci.

Humor snímku „Victor Crowley“ spočívá vlastně jen v tom, jak blbě herci hrají a jak jsou jejich charaktery karikované. Jsou to sice karikatury, ale není zde ani jedna, která by byla skutečně zábavná. A to je hodně špatně. Od začátku je vám jasné, že se tvůrce jen chtěl vyblbnout, což se mu nakonec povedlo, ale pobavil asi jen sebe, pokud ještě někoho, tak lidi, s kterými točil.

A zrovna se zasnoubila.

Už od začátku je tu nudný a trapný humor, který se snaží zaujmout sem tam tím, že bude šokovat. To se ale nakonec neděje, i když jsou zde scény, které jen tak nikde neuvidíte. Jenže postupně si začnete uvědomovat, že to pořádně nemá příběh a že motivace postav jsou zde jen proto, aby se ocitli v letadle, které troskotá v místě, kam stejně mělo namířeno. A Victor může zabíjet.

Victor na scénu!

Americký horor „Victor Crowley“ je dle mého úpadkem v sérii a nepomáhá tomu ani skutečnost, že Adam Green tu má celkem tradičně dobré masky a dobré gore. I když tentokrát mi ani nepřišlo, že je gore moc nápadité, spíše mi to přišlo jako nudné přešlapování na místě. Jako hezké, že se Green rozhodl pojmout film staticky, ale je to vlastně jen zabíjení sedících kachen, které podobně nudně, jako to probíhalo.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (slasher, béčka, komedie)


Přidat komentář