Viktor Frankenstein (2015)

35%
Film, který v mém případě nedostál očekáváním.

Viktor Frankenstein

Victor Frankenstein

USA, Velká Británie, Kanada, 2015, 110 minut

 

Režie: Paul McGuigan

Scénář: Max Landis podle románu Mary Shelley

Hrají:

Daniel Radcliffe (Igor)

Jessica Brown Findlay (Lorelei)

Bronson Webb (Rafferty)

James McAvoy (Victor Frankenstein)

 

S přítelkyní jsme nějak odkládali sledování tohoto filmu, až se nakonec stalo, že jsme ho sledovali nikoli jen jako partneři, ale rovnou už jako manželé. Podařilo se však a my jsme před sebou měli skoro dvouhodinovou roztahanou rádoby akční a historickou slátaninu, která opravdu má jen jednu ozdobu – celkem fajn herce, s kterými tohle utrpení lze podniknout a přežít.

 Správná dvojka.

Victor Frankenstein (James McAvoy) si tak jednou zajde do cirkusu, aby tu našel Harryho Pottera, pardon, hrbáče, který ho zaujme a kterému nakonec pomůže uniknout. Nevidí v něm totiž jednu ze zrůdiček místního souboru, ale vidí v něm potenciál, který se ukáže, když se jim společně dvěma podaří pomoct zraněné ženě. Z hrbáče se stává Igor a vlastně i normální člověk ve skvělé scéně, kde ho Victor napraví.

 Lehce jiná pozice.

V konečném důsledku mi přijde, že právě scéna napravení byla na snímku „Victor Frankenstein“ to nejlepší, protože vás dovedla chytnout a vy jste s napětím očekávali, co přijde dál. Jenže tohle je příběh, který je velmi dobře známý a také mnohokrát zfilmovaný, nemluvě o tom, že postava monstra a šíleného doktora byla využita ještě častěji. Co mohl film „Victor Frankenstein“ přinést nového?

 Igor je tu za hezouna.

V konečném důsledku nic moc. Film je v některých ohledech syrovější, než jiné filmy se stejnou zápletkou, i když rozhodně to není ve stylu filmu „Re-Animátor“. Je to ale také trochu laděno do humorné noty a do akčního rozpoložení, které trochu zastírá, že je zde i nějaká gradace napětí a šílenství, což se projevuje v závěru. Bohužel tam dojde i k největšímu zklamání – uvidíme monstrum.

 Kamarádi.

Monstrum by mělo být vrcholem filmu „Victor Frankenstein“, ale není tomu tak. Možná ve chvíli, kdy ještě Frankenstein s Igorem zkoušejí oživit výtvor, který je sešit z částí opic, tak to funguje. Ale ve chvíli, kdy se objeví hlavní monstrum, je to nuda. Prostě jen akční podívaná bez nápadu a bez hloubky. Celkově je film nesmírně roztahaný a všechny postavy jsou tak nějak nevyužité.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (příšery, vědci, vrazi)


Přidat komentář