Violent Shit (1989)

15%
Německá ukázka nevkusu a neumětelství.

Violent Shit

Západní Německo, 1989, 75 minut

 

Režie: Andreas Schnaas

Scénář: Andreas Schnaas

Hrají:

Andreas Schnaas

Gabi Bäzner

Wolfgang Hinz

Volker Mechter

 

Po pádu Berlínské zdi se s podivnými a hlavně krvavými filmy v Německu roztrhl pytel. Jako kdyby nabytá svoboda vedla k tomu, že je potřeba skutečně bořit hranice a přinést něco jedinečného, něco, co zde ještě nebylo. V podstatě to znamenalo co nejvíce krve, co nejvíce vnitřností, co nejméně filmové kvality a co nejméně příběhu. Právě tohle se Andreasi Schnaasovi povedlo naplno.

 To může bolet.

Samotným názvem snímku „Violent Shit“ dává Andreas Schnaas jasně najevo, co to bude. Ano, není to skutečně nic jiného než násilná sračka. Snímek „Violent Shit“ je krvavý, to se mu vzít nedá, ale slovo sračka naplňuje v mnohem více dimenzích než tu násilnost, ta je jednoduše prvoplánová, kdy plánem opravdu je zobrazit krev, rozřezávání, zabíjení a vykuchávání. Jestli se ptáte proč, co je účelem snímku, tak čistě jenom to, že něco podobného bylo možné natočit.

 Nepříjemný úraz.

Příběh ve filmu „Violent Shit“ prostě není, nebyl třeba. Jednotlivé postavy se na scéně střídají některým ani nevidíte do obličeje, což není tak nutné, protože jde o to, jak se je rychle nebo pomalu podaří zabít, a co se jim bude odřezávat. V podstatě nikdo zde nic neřekne a vy jen sledujete, jaké zvěrstvo bude následovat. Nápaditost zde chybí, což je ještě umocněno skutečností, že záběry jsou velmi statické a vám je jasné, že se šlo jednodušší, i když pořád hnusně odpornou cestou.

 Bude to chtít armádu doktorů.

Andreas Schnaas měl v merku skutečně jen jedno jediné – natočit několik hnusných scén, které na sebe nebudou nijak moc navazovat, ale bude se na ně divákovi těžko koukat. Asi má nějaké problémy s intimitou anebo prostě strach z toho, že mu někdo odřízne přirození, což sledujeme hned několikrát. Problém je trochu ten, že takový snímek mohl před tím více jak čtvrtstoletím skutečně zhrozit, šokovat, ale v dnešní době už je to jen jedním do počtu.

 V hororu špatná póza.

Problém je hlavní v tom, že snímek „Violent Shit“ byl natočený skutečně za každou cenu, což znamená, že kvalita jeho záznamu je tragická, a to i v případě, že získáte tu nejlepší možnou kopii. Nehezky se na to kouká, takže ani nebudete mít ten správný zážitek v případě, že jste fanoušci gore. Na druhou stranu, triková scéna a masky se musejí ocenit, protože jsou uvěřitelné. Jako kdyby se někdo inspiroval nejlepší Saviniho prací, jen neměl tolik peněz, aby to dotáhl k dokonalosti. A hlavně schopnosti k tomu, aby natočil snesitelný film.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (slasher, gore)


Přidat komentář