Violent Shit II (1992)

25%
Prostě jen další německý pokus o násilnou sračku.

Violent Shit II

Německo, 1992, 82 minut

 

Režie: Andreas Schnaas

Scénář: Andreas Schnaas

Hrají:

Anke Prothmann

Andreas Schnaas

Claudia von Bihl

 

„Violent Shit II“ je – asi celkem logicky – pokračování snímku „Violent Shit“, který ukázal především to, že natočit je skutečně možné cokoli a není potřeba řešit příběh, alespoň ne v případě, kdy je vaším záměrem skutečně jenom to, že chcete zobrazit několik hnusných scén, které diváci uvidí opravdu jen v omezeném množství filmů. Jakou cestou se rozhodlo jít pokračování? Stejnou.

 Víc hlav, víc ví.

Ano, skutečně se jedná o velmi podobný film, který se snaží alespoň o trochu nějaký nový rámec, který se točí kolem toho, že šílená matka nutí svého synáčka v rytířské helmě, Karla juniora, který si dá říkat Řezník, aby vraždil lidi a dělal to většinou co nejhnusnějšími způsoby. O příběhu se tak dá mluvit skutečně pouze v uvozovkách, protože primárně je to opravdu jen jízda na krvi.

 Rytíři nejsou, co bývali.

A je to gore, na čem snímek „Violent Shit II“ stojí. První, co vás ale zarazí, to je velmi špatná kamera, kterou tvůrci disponovali. Na druhou stranu, ani v téhle špatné vizuální stránce většinou nezanikne hnus, který Schnaas prezentuje. Je to kadence skoro neskutečná, kadence, při níž nemáte možnost vydechnout a jen jedete na tom hnusu, který se místy ale zle nepovedl.

 Takhle ztratit hlavu...

Schnaas chtěl šokovat ještě víc, chtěl zajít trochu dál, než v předchozím filmu, a tak vložil i scénu s ženskou vagínou, kdy je ale moc poznat, jak je to strašně umělé a že v oblasti masek a triků měl Schnaas mezery, které potřebovaly doplnit. Na druhou stranu se mu daří prezentovat scény, které ve vás skutečně dovedou vyvolat zhnusení, což je také jediná podstata tohoto filmu. O víc prostě nejde a ani jít nemůže.

 Žádný meč, ale hák!

Body filmu „Violent Shit II“ tak dávám v podstatě jen proto, že záměr se vydařil a tvůrcům se podařilo prezentovat něco hnusného, co má na diváka vliv. Samozřejmě, že jinak je to bezduchý film, který nepřinese jakýkoli jiný zážitek, ale co je horší, je to filmově prostě nekvalitní a dobře se na to nekouká. Skoro si říkáte, jestli má pak smysl točit něco takového za každou cenu.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (slasher, gore, hnus)


Přidat komentář